Згідно із дослідженням Всесвітньої організації інтелектуальної власності Китай та США випереджають решту країн у гонці за домінування в галузі штучного інтелекту. Про це повідомляє Reuters.
За результатами дослідження найбільший пакет патентів в галузі ШІ, а саме 8 920, має американська IBM. Трохи менший результат, у 5 930 патентів, має Microsoft.
На долю Китаю прийшлось 17 із 20 провідних академічних закладів, що займаються патентуванням технологій ШІ і особливо активними вони були в галузі «глибокого навчання» – техніки машинного навчання, включно із системами розпізнавання мови.
«США та Китай явно викрали лідерство. Вони знаходяться попереду інших у цій галузі з огляду на кількість заявок та наукових публікацій», – заявив гендиректор WIPO Френсіс Гаррі.
В дослідженні було проаналізовано міжнародні заявки на патенти, наукові публікації, судові позови та операції з купівлі, і було визначено, що з 2013 року було зареєстровано стільки ж заявок на патенти в галузі ШІ, що і за півсторіччя з моменту введення цього терміну в 1950-х.
Найпопулярнішою технологією ШІ був комп’ютерний зір, який використовується в безпілотних автівках. Зазначається, що він згадувався в 49% усіх патентів, пов'язаних із ШІ.
Нагадаємо: за підсумками 2018 року винахідники IBM отримали рекордні 9 100 патентів, що ознаменувало лідерство компанії за обсягом патентів 26-й рік поспіль. IBM стала лідером в галузі за кількістю патентних грантів, пов’язаних зі штучним інтелектом, хмарними обчисленнями, безпекою та квантовими обчисленнями.
Більше про те, що робить ШІ одним із найперспективніших напрямків і як долучитися до його розвитку, читайте в матеріалі Mind: «Галузі майбутнього: штучний інтелект «.