Північний магнітний полюс зміщується в бік Сибіру зі швидкістю 55 км за рік – вчені

Це неминуче вплине на систему навігації і навіть на роботу деяких смартфонів

фото pixabay.com

Північний магнітний полюс Землі в останні роки зміщується так швидко, що вчені підняли тривогу: попередніх даних вже недостатньо для точної навігації. Дані про магнітні полюси випускаються раз на рік, і свіжий звіт мав надійти наприкінці 2019 року. Однак вчені оприлюднили нові дані майже на рік раніше від запланованого, пише The Guardian.

Північний магнітний полюс переміщується зі швидкістю 55 км на рік. Він вже залишає канадську Арктику і прямує в бік Сибіру.

Раніше швидкість його руху становила 18 км за рік, проте в останні кілька років вона зросла втричі. Вчені повʼязують це із кліматичними змінами, а також турбулентною активністю верхніх шарів земного ядра.

Зміщення полюсів є проблемою для компасів у смартфонах і побутовій електроніці. За словами геофізика Університету Колорадо Арно Шуліата, літаки і кораблі також залежать від північного магнітного полюса як резервної навігації.

Американські військові використовують дані полюсу для навігації і скидання парашутів, а назви злітно-посадкових смуг аеропортів базуються на їх напрямку щодо північного магнітного полюсу.

Магнітний південний полюс рухається набагато повільніше, ніж північний.

Загалом магнітне поле Землі стає слабкішим і, на думку вчених, зрештою північний і південний полюси змінять полярність, як перевертається магніт. Це відбувалося багато разів в історії Землі, але останній раз більше як 780 000 років тому. Цей процес буде не миттєвим, а може тривати тисячоліття, заспокоюють вчені.

Як повідомлялося, вчені дослідили, що внаслідок глобального потепління розтане щонайменше третя частина всіх льодовиків у Гімалаях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS