Щонайменше 1/3 льодовиків у Гімалаях розтане – дослідження
Від покритих сніговими шапками вершин через кілька років залишаться голі скелі, вважають дослідники

Принаймні третина льоду в горах Гімалаї та Гіндукуш розтане в цьому столітті внаслідок глобального потепління, руйнуючи річкові потоки, життєво важливі для вирощування сільськогосподарських культур від Китаю до Індії.
Про це йдеться в дослідженні «Оцінка Гімалаїв-Гіндукуш», авторами якого виступили 210 автоів, передає Press TV.
Регіон Гіндукуш-Гімалаї називають «третій полюс», оскільки тут знаходяться найвищі в світі вершини, вкриті льодом, в тому числі Еверест і К2.
У звіті вказано, що до 2100 року більше третини льоду в регіоні розтане, навіть якщо уряди країн вживатимуть жорстких заходів для обмеження викидів у рамках Паризької кліматичної угоди – тоді середня температура в Гімалаях підніметься на 2,1 градуса.
Якщо уряди не вживатимуть таких заходів, то розтане дві третини льодової маси, йдеться в дослідженні, оскільки температура зросте до 5 градусів.
«Глобальне потепління перетворить вкриті льодовиками гірські вершини, що проходять через вісім країн, на відкриті скелі менше ніж за століття», – каже гендиректор Міжнародного центру комплексного розвитку гірських районів (ICIMOD) Еклабія Шарма.
Танення льоду в районі Гімалаїв-Гіндукуш може підняти рівень моря на 1,5 метра.
Крім того, льодовики є критично важливим джерелом води для 250 млн гірських жителів, а також для 1,65 млрд тих, які проживають у долинах річок.
Льодовики живлять 10 найважливіших річкових систем в світі, включаючи Ганг, Інд, Хуанхе, Меконг.
Вплив на людей від танення льодовиків буде варіюватися від зникнення слабших потоків до виходу з берегів більших рік, повеней і катаклізмів, руйнувань міських систем водопостачання, сільськогосподарських угідь та ГЕС, йдеться в дослідженні.
Згідно з дослідженням ICIMOD, забруднення повітря у долині ріки Ганг – одному з найбільш забруднених регіонів світу – також призводить до утворення чорного вуглецю і пилу на льодовиках, прискорюючи танення і змінюючи циркуляцію мусонів (постійних вітрів – ред.)
За оцінкою експертів, регіону буде потрібно $20,6 млрд щороку до 2030 року для адаптації до зміни клімату, а до 2050 року ця сума зросте до $7,8 млрд на рік.
Нагадаємо, вчені виявили, що течія Гольфстрім рекордно сповільнилася за останні 1600 років через глобальне потепління і незабаром може зникнути.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].