Якщо США та Китай не вирішать свій торговий конфлікт до 1 березня, це може призвести до війни національних валют, поширення протекціонізму та збитків в мільярди доларів. Про це йдеться в дослідженні ООН, передає CNBC.
У документі зазначається, що хоча деякі країни матимуть з цього свої переваги, наприклад, зростання експорту, негативні глобальні ефекти все ж переважатимуть.
Згідно з доповіддю ООН, продовження та підвищення мит між двома наддержавами матиме безперечний вплив на «все ще крихку» глобальну економіку, включно з фінансовими ринками та валютами.
«Однією з основних проблем є небезпека того, що торгова напруга може перерости у валютні війни, що ускладнить обслуговування держборгу в доларах, – йдеться у звіті. – Ще одне занепокоєння полягає у тому, що у боротьбу може вступити більша кількість країн і що протекціоністська політика може вийти на глобальний рівень».
Автори звіту зазначають, що протекціоністська політика, як правило, наносить більше шкоди більш слабким економікам, в той час як кроки торгових гігантів за принципом «один на один» матимуть ефект доміно за межами внутрішніх ринків.
За оцінками дослідження, з $250 млрд на китайські товари, на які зараз розповсюджуються американські мита, близько 82% будуть замінені експортом з інших країн, 12% – залишиться у китайських компаній і лише 6% – припадатиме на компанії із США.
Між тим, як підрахували автори дослідження, з американського експорту, на який введено китайські мита, близько 85% приходитиметься на зовнішні ринки. Зазначається, що американські фірми зможуть зберегти менше 10% експорту, в той час як китайські підприємства отримають близько 5%.
Очікується, що найбільшу вигоду отримають ті країни, які володіють економічним потенціалом для заміни американських та китайських компаній. За оцінками, експорт з ЄС охопить $70 млрд від обсягів двосторонньої торгівлі між США та Китаєм. В той час як Японія, Мексика та Канада отримають близько $20 млрд.
Нагадаємо: Китай та США вступили у торгову війну на початку 2018 року. У вересні Сполучені Штати ввели 10%-і мита на китайські товари, а згодом планували збільшити ставки до 25%. Втім сторонам вдалось домовитись про «заморожування» підвищення мит до 1 березня, доки триватимуть переговори.
Нагадаємо: незважаючи на митні війни та торгову напругу, профіцит торгового балансу КРН та США в 2018 році став рекордним за останнє десятиліття та склав $323 млрд.
Як повідомлялось, на початку січня видання Bloomberg повідомило, що президент США Дональд Трамп готовий «помиритись» з КНР задля того, щоб оживити американські ринки.