Трамп хоче якнайшвидше «помиритись» із Китаєм

Трамп хоче якнайшвидше «помиритись» із Китаєм

Президент США готовий до перемир’я задля того, щоб оживити американські ринки

Трамп хоче якнайшвидше «помиритись» із Китаєм
Twitter @cgtnrussian

Президент США Дональд Трамп прагне якнайшвидше укласти торгову угоду з Китаєм, аби оживити фінансові ринки, які різко впали через занепокоєння щодо торгової війни між двома найбільшими економіками світу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з ходом дискусій в Білому домі.

Після останніх офіційних переговорів між сторонами МЗС КНР заявило, що позитивний результат цієї зустрічі буде корисним для світової економіки.

За результатами зустрічі та повідомлень Трампа щодо того, що сторони просуваються до укладення угоди, у США виросли ф’ючерси, що дає нову надію на прорив у протистоянні між Вашингтоном та Пекіном. Китайський юань, на тлі новин, зріс до найвищого рівня за місяць.

Як повідомляє видання, головні радники Трампа з економічних питань виступають за швидке вирішення ситуації з торговою війною між країнами. Після домовленості Трампа із Сі Цзіньпіном про відтермінування введення нових мит індекс S&P 500 впав приблизно на 8%.

За словами джерел, готовність Трампа укласти торгову угоду з Пекіном значним чином обумовлена його бажанням оживити американські ринки. Він публічно заявив, що готов підписати угоду, яка принесе користь обом сторонам, і водночас підкреслив, що уповільнення економіки Китаю та падіння фондового ринку сигналізує про те, що китайська сторона має бути ще більш зацікавлена у вирішенні проблеми, ніж Сполучені Штати.

Проте переговори, які розпочались ще у травні, поки не дали жодних результатів. До того ж Пекін неодноразово заявляв, що не піде на поступки США.

Нагадаємо: 7 січня делегації США і Китаю знову почали торгові переговори, які мають врегулювати конфлікт навколо імпортних мит між двома найбільшими економіками світу.

Як повідомлялось, у грудні на переговорах в Аргентині під час саміту G20 президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін досягли домовленості, що підвищення тарифів на китайські товари з 10 до 25% буде відкладено на 90 днів.

У жовтні минулого року стало відомо, що темпи економічного зростання в Китаї опустились до мінімуму І кварталу 2009 року за результатами трьох кварталів 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті