Федеральна антимонопольна служба (ФАС) зупинилася на жорсткому варіанті регулювання попереднього встановлення російського програмного забезпечення: згідно із готовим законопроектом, це повинно стати умовою випуску пристроїв на російський ринок. Про це повідомляє «Коммєрсант».
ФАС направила в «Мінкомсвязь» проект поправок до законів «Про зв'язок» та «Про інформацію», який пропонує зобов'язати виробників смартфонів, планшетів і комп'ютерів встановлювати на них софт російського виробництва. Щоб потрапити на російський ринок, виробники зобов'язані будуть встановлювати на свої пристрої російське ПЗ і забезпечити можливість повного видалення іноземних попередньо встановлених програм, якщо вони не впливають на функціонування обладнання.
«Те, що ми створюємо альтернативу іноземним продуктам, зовсім не означає, що ми збираємося стати на шлях самоізоляції. Це просто неможливо, а найголовніше, це недоцільно», – зазначив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.
Представник асоціації виробників електроніки (до якої входять Apple, Samsung, Huawei, Google, Philips та інші) Антон Гуськов вважає, що вимоги ФАС є наразі нездійсненними, оскільки в РФ немає відповідних стандартів щодо попереднього встановлення та можливості повного видалення застосунків та софту. Крім того, за його словами, якщо законопроект все ж буде прийнято, це призведе до технологічного відставання Росії від інших країн і дисбалансу конкуренції.
За попередніми даними, нововведення, на яких наполягає ФАС, стосуватимуться смартфонів, планшетів, ноутбуків та ПК масою до 10 кг.
Нагадаємо: минулого місяця Росія стала на крок ближче до створення власного «суверенного інтернету». Законопроект, що передбачає відокремлення російського сегменту інтернету від глобальної мережі, під час засідання комітету Госдуми з інформаційної політики був схвалений п'ятьма міністерствами та відомствами країни, а також компаніями «Яндекс» та Mail.ru.