Росія стала на крок ближчою до створення «суверенного інтернету»

Росія стала на крок ближчою до створення «суверенного інтернету»

Відповідний законопроект схвалили одразу 5 російських міністерств та відомств, а також «Яндекс» та Mail.ru

Росія стала на крок ближчою до створення «суверенного інтернету»
фото pixabay.com

Законопроект, який передбачає відокремлення російського сегменту інтернету від глобальної мережі під час засідання комітету Госдуми з інформаційної політики був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю. Про це повідомляє DW.

Розробники проекту вважають своєю метою впровадження захисних заходів «для забезпечення довгострокової і стійкої роботи» інтернету в РФ. Російському сегменту мережі, на думку депутатів, загрожує Захід, зокрема США, які прийняли національну кіберстратегію в листопаді 2018 року.

Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали і представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru і «Яндекс».

Зокрема директор з розвитку мережевої інфраструктури «Яндекса» Олексій Соколов заявив, що законопроект «вчасно спрямований на захист російського сегмента мережі інтернет», підкресливши при цьому необхідність його доопрацювання і внесення конкретного переліку загроз.

Втім директор російської телекомунікаційної компанії «Вимпелком», яка входить до складу міжнародної групи Veon Ltd, Сергій Мальянов звернув увагу на те, що загальні витрати по установці серверів для реалізації законопроекту лише на мережах його компанії складуть 1,5 млрд рублів.

Поточну редакцію законопроекту розкритикувала і експертна рада при уряді РФ, вказавши на його «неприйнятні корупційні ризики», а також загрозу порушення роботи «Рунета» і надмірне розширення повноважень «Роскомнадзора» щодо прямого управлінню галуззю зв'язку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло