Франція виступатиме проти ФРН у питанні щодо «Північного потоку-2» - ЗМІ

Париж має намір голосувати за зміну правил Європейського Союзу щодо експлуатації газопроводів, що поставить під сумнів майбутнє проекту «Північний потік-2»

фото Shutterstock

Франція має намір виступити проти ФРН у питанні про долю проекту «Північний потік-2». Про це повідомила з посиланням на неназвані джерела у французькому уряді німецька газета Süddeutsche Zeitung, передає DW.

«Ми не хочемо посилювати залежність від Росії і водночас завдати шкоди таким країнам ЄС, як Польща і Словаччина», – пояснив співрозмовник видання. За його словами, «Північний потік-2» породжує численні «стратегічні проблеми» на тлі напружених відносин між Євросоюзом і РФ. Водночас видання наголошує, що наразі ні в Парижі, ні в Брюсселі не підтвердили подібних намірів Франції.

Йдеться про заплановане на 8 лютого голосування країн-членів Євросоюзу про зміну правил захисту конкуренції та забезпечення прав споживачів на газовому ринку Європи – тобто Третій Енергопакет ЄС. Згідно з запропонованими ЄК корективами, для газопроводів з третіх країн мають діяти правила внутрішнього ринку.

Насамперед нововведення заборонятимуть постачати газ і бути одночасно оператором газопроводу. Якщо зміни ухвалять, це серйозно ускладнить реалізацію «Північного потоку-2», в якому в ролі постачальника і оператора виступатиме російський концерн «Газпром», зазначає видання.

Досі Німеччина сподівалася на підтримку Франції, щоб запобігти блокуванню спорудження газогону, котрий проляже дном Балтійського моря.

Нагадаємо, раніше з різкою критикою спорудження газопроводу виступали США, вказуючи на значні геостратегічні ризики внаслідок зростання залежності ФРН та ЄС в цілому від поставок російського газу. США навіть пригрозили санкціями німецьким компаніям, котрі беруть участь у реалізації проекту зі спорудження цього газогону.

Німецька сторона заявила, що німецький уряд не має жодних правових підстав для втручання в будівництво «Північного потоку – 2», та закликав інші країни не ставати на заваді будівництву газопроводу.

Нагадаємо: раніше глава МЗС ФРН Маас заявив, що будівництво «Північного потоку – 2» вже нічого зупинити не зможе, навіть санкції з боку США. Він наголосив, що якщо Росії доведеться самостійно завершувати реалізацію проекту, ніхто не зможе вплинути на РФ та змусити її зберегти транзит через Україну.

Як повідомлялось, глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв сказав, що Європарламент може проголосувати за рішення щодо поширення дії енергетичних директив ЄС на російські газопроводи «Північний потік», «Північний потік – 2» та «Турецький потік», чим фактично знищить ідею постачання російського газу в обхід України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS