Турецька прокуратура видала ордер на затримання 1112 осіб. Їх підозрюють у зв'язках з рухом ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який зараз знаходиться у США.
Масова операція FETO («Терористична організація фетхуллахістів», так Анкара називає прихильників Фетхуллаха Гюлена) проводиться в 76 регіонах країни. Однак більшість підозрюваних, як повідомляють місцеві ЗМІ, знаходяться в Анкарі.
Влада Туреччини вважає FETO і її лідера відповідальними за спробу перевороту в країні, який стався в ніч на 16 липня 2016 року. Тоді група турецьких військовослужбовців спробувала захопити президента Ердогана. В результаті зіткнень в Стамбулі й Анкарі загинули 248 осіб, понад 2 тисячі постраждали. Через спробу держперевороту в Туреччині ввели режим надзвичайного стану, який зняли тільки в липні 2018 року.
Як вважає Анкара, Гюлен займався антиурядовою пропагандою в школах і просвітницьких організаціях. З 1999 року проповідник живе в США, Туреччина вимагає від Вашингтона його екстрадиції. В грудні 2018 року Трамп заявив Ердогану, що питання екстрадиції Ґюлена опрацьовується.
Після невдалого путчу в Туреччині були заарештовані понад 77 тисяч осіб. Ще 150 тисяч держслужбовців і військових втратили роботу. Опоненти Ердогана звинувачують його у використанні теми путчу для подальшого придушення й арешту інакодумців.
Раніше Трамп пригрозив «економічно спустошити» Туреччину, якщо та нападе на курдів у Сирії після виведення американських військ.
Нагадаємо, фонд американського мільярдера Джорджа Сороса вирішив припинити свою роботу в Туреччині після того, як президент Ердоган звинуватив Сороса у фінансуванні протестів.