Згідно з дослідженнями, понад 40% видів комах можуть зникнути в найближчі десятиліття, а вже зараз третина з них перебуває під загрозою зникнення. Робота про це опублікована в журналі Biological Conservation, передає The Guardian.
Комахи вимирають настільки швидко, що можуть вимерти в цілому протягом найближчих 100 років. За прогнозами експертів, найбільше постраждають метелики, бджоли і жуки-скарабеї.
«Це відбувається дуже швидко, – зазначив один з авторів роботи Франциско Санчес-Байо в коментарі виданню. – Через 10 років кількість комах зменшиться на чверть, через 50 років залишиться лише половина, а через 100 років не залишиться жодного».
Основна причина вимирання комах, пояснюють біологи, – інтенсивний розвиток сільського господарства, використання синтетичних пестицидів і добрив, зникнення лісів. Але є й інші чинники – кліматичні зміни, зростання міст, хвороби і конфлікти з інвазивними (завезеними) видами.
За словами дослідника, якщо даний процес не зупинити, це буде мати «катастрофічні наслідки як для екосистем планети, так і для виживання людства».
Автори кажуть, що в цілому чисельність комах зменшується на 2,5% щороку. Як виявили дослідники, комахи вимирають вдвічі швидше, ніж хребетні, і швидкість їх зникнення перевищує швидкість зникнення ссавців, птахів і рептилій у 8 разів.
Це призведе до ланцюгової реакції – безліч птахів, рептилій, земноводних залишаться без їжі вимруть від голоду. Щоб уповільнити і розвернути нинішні тенденції, вчені закликають використовувати більш екологічні способи ведення сільського господарства.
«Результати цього дослідження вводять в стан шоку, – каже Пазі Сіхвонен, науковець Гельсінського Університету. – Ми дійсно не можемо продовжувати жити так, як ми живемо. Природа всіма способами сигналізує нам про те, що наш спосіб життя повинен змінитися».
Раніше повідомлялося, що токсикологи вимагають заборонити пестициди в Євросоюзі через їх вплив на дітей.
Нагадаємо, у Франції простий фермер судиться з аграрним гігантом Monsanto, звинувачуючи його в свідомому виведенні на ринок отруйних для людей хімікатів.