Топ-менеджер китайської компанії Huawei засудив США за спроби переконати країни Східної Європи відмовитися від її обладнання. Такі дії Вашингтона є «скоординованою політичною кампанією» проти Huawei, заявили в компанії. Про це повідомляє The Financial Times, на яку посилається DailyComm.
Держсекретар США Майк Помпео під час недавньої зустрічі з угорським міністром закордонних справ застеріг Угорщину від співпраці з Huawei. Він попередив, що якщо апаратура китайського виробника буде розміщуватися в місцях, де знаходяться важливі американські системи, то «США буде складніше налагоджувати партнерські зв'язки з Будапештом».
Один із трьох голів правління Huawei Ерік Сюй, коментуючи висловлювання Помпео, назвав їх черговим прикладом того, як адміністрація Трампа «використовує свій потужний державний апарат проти невеликої і слабкої компанії».
Ерік Сюй засумнівався в тому, що за атакою на Huawei варто турбота про безпеку союзників. На думку топ-менеджера, Вашингтоном рухають зовсім інші міркування.
«Чи дійсно США думають про кібербезпеку і захист приватного життя громадян інших країн, чи в них інші мотиви? Є думка, що через використання обладнання Huawei американським спецслужбам складніше отримувати дані цих держав», – зазначив керівник Huawei.
Вашингтон вже неодноразово закликав союзників заборонити обладнання Huawei і не допускати компанію до будівництва мобільних мереж 5G, посилаючись на ризики кібершпіонажу з боку влади КНР.
Крім того, американська влада звинувачує в шахрайстві і спробі обійти антиіранські санкції Мен Ваньчжоу, фіндиректора Huawei і доньку засновника компанії. У грудні 2018 роки Мен затримали в Ванкувері, і тепер вона знаходиться під домашнім арештом в очікуванні екстрадиції в США.
Також Ерік Сюй повідомив, що Huawei погодилася з вимогами британського агентства з кібербезпеки змінити програмний код, який використовується в телекомунікаційному обладнанні компанії.
У Huawei спочатку відмовилися, але після серії зустрічей з представниками британського регулятора пішли на поступки. Ерік Сюй заявив, що компанія витратить понад $2 млрд на реструктуризацію програмного коду в своїй апаратурі по всьому світу, щоб зробити його більш читабельним і зрозумілим для аналізу.
На початку лютого Італія повідомила, що офіційно відмовиться від обладнання Huawei та ZTE у розгортанні 5G.
А Німеччина, навпаки, вирішила працювати з Huawei попри застереження з боку США.
Раніше повідомлялося, що Huawei закликав своїх постачальників перенести виробництво в Китай через страх санкцій США.