Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
Huawei кличе своїх постачальників перенести виробництво в Китай через страх санкцій США

Huawei кличе своїх постачальників перенести виробництво в Китай через страх санкцій США

Якщо США перекриють доступ компанії до комплектуючих, це обернеться великими збитками

Huawei кличе своїх постачальників перенести виробництво в Китай через страх санкцій США
фото DR

Китайська компанія Huawei звернулася до своїх ключових партнерів по виробництву чіпів, таких як ASE Technology Holding і King Yuan Electronics, з проханням перенести частину виробничих потужностей на територію Китаю, передає DailyComm з посиланням на видання Nikkei.

Ситуація загострилася після того, як в січні 2019 року американська влада висунула Huawei та її фінансовому директору Мен Веньчжоу офіційні звинувачення в банківському шахрайстві, порушенні торгових санкцій проти Ірану і промисловому шпигунстві.

Huawei готується до посилення американських санкцій, а саме – до повної заборони на постачання чіпів і інших компонентів, виготовлених у США, стверджують джерела видання.

За їх словами, Huawei також запропонувала Taiwan Semiconductor Manufacturing, найбільшому в світі контрактному чіпмейкеру, перенести випуск деяких видів продукції на майданчик в китайському місті Нанкін.

Huawei, очевидно, намагається мінімізувати ризики, якщо виникнуть такі ж проблеми, як у китайської ZTE. Раніше засновник і глава Huawei Жень Чженфей в інтерв'ю ЗМІ з упевненістю заявив, що Huawei не повторить долю ZTE. Якщо санкції США будуть застосовані щодо Huawei, вони вплинуть на її бізнес, але наслідки не будуть такими великими, запевнив керівник компанії.

Як відомо, ZTE опинилася на межі виживання після того, як в квітні 2018 року Вашингтон відрізав компанію від американських технологій. Заборону на постачання ZTE комплектуючих з США через 3 місяці зняли, але компанії довелося повністю змінити керівництво і заплатити штраф в $1,4 млрд. В результаті ZTE зареєструвала рекордний збиток, а виручка компанії впала більш ніж на чверть.

Huawei та її фіндиректору пред'явлені кримінальні звинувачення по більш ніж 20 пунктах, багато з яких передбачають штрафи і кримінальне покарання. Хоча США поки що не вводили заборони на постачання Huawei комплектуючих, міністр торгівлі Вілбур Росс натякнув, що певні торговельні санкції можуть бути.

Як повідомлялося, Італія офіційно відмовиться від обладнання Huawei та ZTE у розгортанні 5G.

Загалом Євросоюз може не допустити Huawei до впровадження 5G в країнах блоку, що не йти на конфронтацію із США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті