Американський підприємець, засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск вирішив покинути компанію OpenAI після того, як вона представила свій перший продукт – алгоритм, який може генерувати переконливі фейкові новини, повідомляє The Bell.
Про свої наміри вийти з Open AI Маск написав у Twitter. За його словами, для цього є як мінімум дві причини. По-перше, «величезна кількість інженерних і виробничих проблем» в Tesla і SpaceX, на вирішенні яких він хотів би зосередитися.
По-друге, конфлікт інтересів: OpenAI і Tesla боролися за один і той же ринок (у Tesla також працюють над розробкою штучного інтелекту). Маск також написав, що останній рік майже не брав участі в роботі OpenAI і не завжди був згоден з тим, куди рухається компанія.
Elon Musk leaves Open AI's board due to potential conflict with Tesla's own AI effort – Electrek https://t.co/o1UiqbtHKJ
– Harald Zumpf (@HaraldZumpf) 17 лютого 2019 р.
Про своє рішення Маск повідомив через кілька днів після, як стало відомо, що OpenAI розробила алгоритм, який сама ж в результаті оголосила небезпечним.
OpenAI була створена в 2015 році при безпосередній участі Ілона Маска. Її метою називалася робота над штучним інтелектом (АІ) «на благо людства».
Однак нещодавно компанія представила алгоритм, який на основі всього кількох слів вміє скласти осмислений текст і таким чином генерувати фейкові новини.
Ось приклад однієї з таких новин з MIT Technology Review: «Росія оголосила війну США після того, як Дональд Трамп випадково запустив в повітря ракету».
Нейромережа використовує текст (фразу чи словосполучення), введений людиною – і намагається продовжити його. Результати справді виглядають реалістично.
Наприклад, видання Wired запропонувало нейромережі продовжити слова «Хілларі Клінтон і Джордж Сорос». Вийшло ось що: «Хілларі Клінтон і Джордж Сорос ідеально підходять один одному, і їх завдання, схоже, – створити політичний рух, в якому Сорос і його політична машина і Клінтон будуть єдиними значущими гравцями. Вперше вдалося записати, як Сорос і Клінтон змовляються просувати одну і ту ж дезінформацію».
Спочатку OpenAI розробляла штучний інтелект для загальних цілей: перекладів, передруку текстів тощо. Алгоритм мав навчитися точно прогнозувати кожне наступне слово в тексті.
Побоюючись, що нову функцію АІ можуть використати в сумнівних цілях, розробники в результаті не стали викладати у відкритий доступ повний код.
Нагадаємо, штучний інтелект навчився створювати зображення штучних людських облич, максимально схожих на справжні.