Штучний інтелект навчився створювати обличчя людей, яких не існує

Штучний інтелект навчився створювати обличчя людей, яких не існує

Тепер боти в соцмережах отримають нескінченне джерело зображень для своїх фейкових сторінок

Штучний інтелект навчився створювати обличчя людей, яких не існує
ThisPersonDoesNotExist.com

Сайт ThisPersonDoesNotExist.com (з англ. «цієї особи не існує») застосовує алгоритми штучного інтелекту (АІ) для створення фотографій людей, максимально схожих на справжніх, але яких і справді ніколи не існувало. Про це пише The Verge.

Автор сайту, інженер з програмного забезпечення Філіпп Ванг, застосував штучний інтелект NVIDIA і тепер при переході на сайт відвідувача кожен раз зустрічає новий портрет, який складно відрізнити від реальної людини.

Алгоритм навчався на великій кількості реальних зображень людей, а потім використовував тип нейронної мережі GAN для генерації фотографій. Якщо оновити сторінку – завантажиться нове фото.

«Щоразу, коли ви оновлюєте сайт, нейромережа генерує нове зображення людського обличчя з нуля», – пояснює Філіпп Ванг. Більшість людей навіть не знають, наскільки прекрасно АІ синтезуватиме зображення в майбутньому, додає він.

Перспективи технології набагато ширші, ніж нескінченна генерація облич та інших зображень. Теоретично GAN може створювати будь-яку інформацію. Дослідники експериментують з іншими темами: персонажами для аніме, новими шрифтами або графіті.

Експерти відзначають, що зловмисники вже активно використовують досягнення штучного інтелекту в інших галузях. Найяскравіший приклад – відео-«діпфейки», в яких обличчя відомих людей за допомогою нейромережі переносять на іншу людину (наприклад, на пороноакторів).

Журналісти і опитані ними експерти погоджуються, що проблема використання штучного інтелекту з метою дезінформації стоїть гостро. Міноборони США вже займається пошуком коштів для розпізнавання діпфейків, а в конгрес уже внесено законопроект про покарання за їх поширення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті