Рада ніяк не може розглянути закон про «зелені» аукціони

Законопроект зараз перебуває на розгляді в профільному Комітеті

Фото: pixabay.com

У Раді виникли складнощі з розглядом законопроекту №8449-д, який повинен запустити аукціони на ринку зеленої енергетики – законопроект зараз перебуває на розгляді в профільному Комітеті. Про це з посиланням на слова народного депутата Вікторії Войцицької пише УНІАН.

За її словами, з боку фінансових установ, що надають кошти для будівництва об'єктів «зеленої» енергетики дещо спав тиск, що ніяк не сприяє підтримці законопроекту. 

«ЄБРР спочатку сказав, що без аукціонів не буде фінансувати нові проекти, а минулого тижня оголосив про підписання/фінансування нового проекту. Тому з їхнього боку тиск трохи спав», – повідомила вона.

Разом з цим, народний депутат Ольга Белькова вважає, що винесенню на розгляд Ради проекту рішення перед другим читанням заважає політична складова і президентські вибори. Тому подальший розвиток зеленої енергетики гальмується, а сама галузь відновлюваної енергетики фактично знаходиться під загрозою існування.

«Цей закон дійсно дуже потрібен, тому що ми знаходимося в ситуації, коли є величезні виклики в енергетичній системі. Це стосується фінансового навантаження, нині діючої системи підтримки «зеленої енергетики» і з іншого боку є ряд технічних/технологічних викликів, які пов'язані з тим, що сучасна система не пристосована до появи нової генерації, яка вимагає балансування, яка є залежною від погодних умов або часу дня і т.д. Відповідно, настав момент змінювати ці умови. Весь світ змінює їх, не тільки Україна. Більшість країн сьогодні проходять другий період такого реформування. Все починалося з «зеленого тарифу», а сьогодні більшість країн вже перейшли на аукціони. Тому, кажучи про те, чи потрібен Україні чи ні, я б сказала однозначно, що так », – сказала парламентарій. Нардеп додає, що закон про аукціони «треба було прийняти ще рік тому»., – повідомила вона.

Депутат також закликала всіх політиків згадати, що «не тільки генерація нам важлива, але і споживачі, тому треба знайти здоровий баланс, який просуне цей законопроект вперед».

«Зелені» тарифи в Україні встановлені законом «Про альтернативні джерела енергії» на період до 2030 року, і наразі є одними з найвищих у світі. За основу розрахунку цін на електроенергію ВДЕ був узятий тариф на кіловат-годину для другого класу промспоживачів станом на січень 2009-го, який прив'язаний до євро і множиться на відповідні коефіцієнти залежно від виду і потужності поновлюваного джерела.

На сьогодні тарифи на електрику ВЕС і СЕС складають в Україні відповідно 10 і 15 євроцентів. Закон передбачає їх 10-процентне зниження з 1 січня 2020 року.

Більше про законопроект щодо запровадження аукціонів з будівництва об'єктів альтернативної енергетики читайте в матеріалі Mind : «Як Україні не проґавити свою «зелену» енергетику «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS