Що АРМА зробить з «будинками Войцеховського»?

Mind занотував найцікавіше з інтерв'ю начальника юридичного управління АРМА Андрія Потьомкіна для LIGA.net про плани стосовно «спадщини» Войцеховського

Мітинг жителів будинків, побудованих компаніями Анатолія Войцеховського, біля КМДА 15 березня 2018 року
Фото: УНІАН

19 лютого цього року Печерський районний суд Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), незавершене будівництво компанії «Укогруп», яку пов'язують зі скандальним київським забудовником Анатолієм Войцеховским

Mind занотував найцікавіше з інтерв'ю начальника юридичного управління АРМА Андрія Потьомкіна для LIGA.net про плани стосовно «спадщини» Войцеховського.

Арешти судом накладалися починаючи з 2015 року, а передача АРМА відбулася тільки зараз, як вказав суд, бо: «накладенням арешту не досягнуло основної мети кримінального провадження». Простіше кажучи, після перших арештів у 2015 році злочинні угрупування, наче і не було нічого, продовжували чинити злочини,  отримувати кримінальні доходи і з них фінансувати свою незаконну діяльність. Нові арешти 2016, 2017 і 2018 років також їх не зупинили.

Що вже зроблено?

До всієї цієї історії можна ставитися виключно з юридичної точки зору. АРМА за законом повинна забезпечити збереження майна. АРМА не має права добудовувати будинки, ми наймаємо управителя. Якщо управитель побачить економічну доцільність, то його добудують.

Ми звернулися до слідчих та прокурорів, у київське БТІ, у проектні організації з питанням, чи є у них якісь документи по цій справі. У будь-якому випадку конкурс на вибір керуючої компанії ми не оголосимо доти, поки не знайдемо всіх учасників процесу.

Що робитимуть далі?

Продати об'єкт ми можемо. Але якщо буде встановлено, що в будинках багато постраждалих інвесторів, то ми не підемо на цей крок.

Можливим вирішенням багатьох проблем може стати реєстрація фактичними мешканцями і інвесторами, наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю. Кожен мешканець будинку стане його учасником. Далі це підприємство може заявитися на конкурсний відбір управителя до АРМА. Ми відберемо управителем це суспільство і так легалізуємо і віддамо будинок потерпілим людям.

Якщо вирішення питання з будинками Войцеховського залежить від уряду, то ми порушимо це питання. Якщо від КМДА – будемо звертатися до них. А якщо тільки від парламенту – запропонуємо проект закону.

Що можна було зробити?

Ми не будемо шукати крайніх. Це завдання поліції, яке вже виконано. Залишилося дійти до суду. Але КМДА формально і юридично була зобов'язана ще на першому етапі будівництва це призупинити. Нічого не було зроблено.

Не думаю, що люди чекають компенсацію. Їм потрібні розумні рішення чиновників, у силах яких допомогти: добудувати, оформити документи, не ховатися в кабінетах, а йти на діалог з постраждалими. Якщо не в силах КМДА добудувати і ввести в експлуатацію, то в чиїх це силах?

Про те, що робити громадянам, які вклали гроші у визнані проблемними об’єкти, читайте в матеріалі Mind «Q&A: що робити, якщо об’єкт будівництва, в який інвестовані кошти, виявився проблемним «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS