Київський апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції про відсутність підстав для розгляду позову Ігоря Коломойського до низки осіб про визнання недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, заяви екс-глави ПриватБанку (Київ) Олександра Шлапака щодо деяких операцій банку в жовтні – листопаді 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомили агентству в прес-службі Національного банку України (НБУ), який виступав одним з відповідачів за позовом, відповідне рішення апеляційний суд прийняв за підсумками засідання 25 лютого 2019 року.
Нагадаємо, якась особа, що іменується в виробництві як «ОСОБА_1», наприкінці 2017 року подала позов до Печерського райсуду Києва до ПриватБанку, НБУ та інших відповідачів. Позивач вимагав визнати недостовірним, і таким, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, твердження, що випливає з заяви Шлапака під час прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна в липні 2017 року: «всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет. – Mind) з перевищенням повноважень».
Мова йде про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні – листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників ПриватБанку, більше половини яких мали ставку 12–12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.
Печерський райсуд Києва за підсумками засідання 16 жовтня 2018 року визнав позов таким, що носить штучний характер, і залишив його без розгляду.
При цьому суд першої інстанції розцінив дії представників позивача під час проведення підготовчого засідання такими, що були спрямовані на затягування і перешкоджання розгляду справи і, відповідно, є зловживанням процесуальними правами.
У свою чергу ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.
Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.
Коломойський і Боголюбов у липні 2018 року оскаржили застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, обґрунтувавши свою скаргу поданням до українського суду позову про наклеп з боку колишнього глави фінустанови Олександра Шлапака.
Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав невідповідним його юрисдикції позов ПриватБанку, вважаючи, що він був поданий проти британських компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (Іменовані в виробництві як англійські відповідачі) з тим, щоб залучити у виробництво Коломойського і Боголюбова.
При цьому суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів. У той же час він додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, у свою чергу, його екс-власники вправі захищати свої інтереси в Швейцарії, за місцем постійного проживання.
ПриватБанк 21 грудня 2018 року оскаржив рішення першої інстанції в апеляційному суді Англії та Уельсу.