Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
Оновлено: ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд

Оновлено: ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд

Юрисдикцію провадження визначить Апеляційний суд Англії

Оновлено: ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Сума позовних вимог ПриватБанку (Київ) до екс-власників Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова в даний час складає близько $3 млрд, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію фінустанови.

«Банк заявляє, що такі шахрайські дії (екс-власників – Mind) завдали збитку на суму $1,9 млрд плюс відсотки (що нараховуються у розмірі близько $500 000 в день), та залишається впевненим, що в кінцевому рахунку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона. Станом на сьогодні, ціна позову Банку (разом із відсотками) становить приблизно $3 млрд», – йдеться у повідомленні на сайті банку.

Так, у ПриватБанку нагадують, що мова йде про шахрайських дії екс-власників щодо кредитів на суму $1,9 млрд, які були використані для здійснення авансових платежів шести компаніям-відповідачам за «уявними» договорами поставки, в тому числі $1,8 млрд було виведено через 3 англійські компанії.

Як повідомили у прес-службі фінустанови, сьогодні суддя Фанкорт виніс офіційно своє рішення у Високому Суді Лондона.

Оновлено: «В рішенні зазначається, що: «Для цілей цих клопотань, всі Відповідачі не заперечують, що Банк має достатню для судового розгляду справу, та шахрайськими діями Банку було завдано збитків на суму $248 млн… Звичайно ж для Першого та Другого Відповідача [пана Коломойського та пана Боголюбова] є невигідним визнання наявності достатньої для судового розгляду справи щодо масштабних шахрайських дій проти них та при цьому намагатися запобігти тому, щоб суд розглядав цю справу», – пояснили у прес-службі ПриватБанку и додалі, що – «Насправді, суддя вирішив, що Банк має достатню для розгляду справу на суму, що перевищує $500 млн».

У свою чергу, як повідомляє видання Економічна правда, у зазначеному судовому рішенні Високого суду Лондона, яке є в розпорядженні видання зазначається, що екс-акціонери ПриватБанку Коломойський та Боголюбов визнали нанесення збитків банку в розмірі $248 млн замість інкримінованих їм $1,9 млрд.

Так, в одному з пунктів рішення йдеться, що позивач (держава Україна в особі Міністерства фінансів та НБУ – Mind) звинувачує відповідачів (Коломойського, Боголюбова і пов'язані з ними компанії – Mind) в нанесенні збитків банку шахрайським способом в розмірі $1,9 млрд плюс відсотки.

У свою чергу, відповідачі не стали заперечувати факт нанесення збитків банку, але лише в розмірі $248 млн.

Натомість, як сьогодні зазначала прес-служба фінустанови, протягом слухання, що відбулося 23 листопада 2018 року в Лондоні, цей суддя надав Банку дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції щодо питання юрисдикції. Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом.

«Рішення суду від 23 листопада фіксує висновки судді про те, що «у позивача немає ніяких складнощів з доведенням факту шахрайських дій, в достатньому обсязі для судового розгляду ... докази головним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах ... Існує дуже складна схема із залученням великої кількості кредитів і авансових платежів постачальникам ... Саме штучна складність цієї схеми вказує на наявність шахрайських дій», – відзначається у повідомленні.

У той же час, цим рішенням Високий суд Лондона визнав непідсудним його юрисдикції позов ПриватБанку (Київ) до Коломойского і Боголюбова, а також пов'язаним з ними компаніям.

Як зазначалось у повідомленні прес-служби ПриватБанку, судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників Банку, пана Ігоря Коломойського та пана Геннадія Боголюбова, та 6 компаній, які, як заявляється, підконтрольні їм, на суму $2,6 млрд наразі залишається чинним. Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди Банку або дозволу англійського суду.

У свою чергу, пізніше юристи юридичної компанії Fieldfisher, що представляють інтереси Коломойського і Боголюбова, заявили, що всесвітній арешт їхніх активів Високим судом Лондона визнаний виданим помилково і повинен бути знятий, йдеться у матеріалі Економічної правди.

«Високий суд Лондона повністю відхилив позов ПриватБанку до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і наказав українському банку повністю відшкодувати понесені судові витрати двом своїм колишнім основним акціонерам», – йдеться у прес-релізі.

«Суд встановив, що Всесвітній арешт активів (ВАА) був виданий помилково, і що ПриватБанк навмисно сфабрикував позов таким чином, щоб у банку з'явилася можливість залучити пана Коломойського і пана Боголюбова до розгляду [параграф 100]. Суддя Фанкурт встановив також, що дії ПриватБанку були неприпустимими і представляли собою зловживання правами пана Коломойського і пана Боголюбова, згідно статті 6 Конвенції Лугано, про розгляд позовів за місцем реєстрації», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених 6 компаній на суму більше $2,5 млрд, а також зобов'язав екс-власників розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами ПриватБанку, отриманими від інших осіб.

У свою чергу, Коломойській і Боголюбов в липні оскаржили застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, обґрунтувавши свою скаргу поданням до українського суду позовом про наклеп з боку колишнього глави фінустанови Олександра Шлапака.

Нагадаємо: подачу відповідної апеляції фінустанова анонсувала наприкінці листопада 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті