Чому в керівництвах компаній продовжує процвітати гендерна нерівність – дослідження

Виявилось, що загалом жінки займають лише 18% топ-посад

фото pixabay.com

Компанія IBM разом з Oxford Economics опитала понад 2000 топ-керівників та експертів (порівну чоловіків та жінок) під час дослідження «Women, Leadership, and the Priority Paradox», щоб краще зрозуміти, чому в керівництвах компаній і досі існує високий рівень гендерної нерівності та що можна зробити, щоб вирішити це питання.

Згідно з отриманими даними, покращення позицій жінок не є пріоритетом для 79% бізнес-лідерів у всьому світі, і за такого показника для досягнення гендерної рівності треба буде 54 роки.

Дослідження IBM показало, що жінки займають лише 18% топ-посад.

І на це є три основні причини:

Втім, результати дослідження виявили низку організацій-«першопрохідців», які відрізняються своєю прихильністю до досягнення гендерної рівності в керівних рядах. Зазначається, що такі компанії склали 12% від загальної вибірки.

Хоча сучасне суспільство претендує на звання високорозвинутого, у ньому донині залишаються певні проблеми та стереотипи родом ледь не із Середньовіччя. Один із них – роль та можливості жінки, особливо порівняно із чоловіком. Сотні феміністичних рухів у більшості країн світу борються з різноманітними проявами гендерної дискримінації. А тисячі успішних жінок намагаються своїм прикладом довести, що «слабка стать» – це далеке від правди визначення. Більше про те, чи приводить це до бажаного ефекту, можна прочитати в матеріалі Mind «Жінки в бізнесі: як світ бореться за гендерну рівність».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS