Національне анитикорупційне бюро повідомило, що розслідування Bihus.info містить маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в «Укроборонпромі». Про це пише «Рубрика» з посиланням на заяву директора бюро Артема Ситника.
За його словами, НАБУ ніколи «не видавало, не видає і не буде видавати» довідок про те, чи є підприємство фіктивним.
«Це не входить у компетенцію Антикорупційного бюро», – сказав він.
Ситник також додав, що НАБУ перевіряло причетність низки фірм до постачання на Харківський бронетанковий завод прицілів, які раніше були у власності Міноборони. Проведено перевірку, зокрема, й фірми «Оптимумспецдеталь», діяльність якої пов'язують із колишнім першим заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олегом Гладковським.
За його словами, загалом у межах цього розслідування до НАБУ всього надійшло чотири запити від «Укроборонпрому».
«Відповідно було надано чотири відповіді. І в трьох відповідях із чотирьох це підприємство «Оптимумспецдеталь» фігурувало як таке, що відпрацьовується на причетність до певних дій у рамках цього провадження. Водночас у другому листі, на якому так акцентували увагу журналісти, цього підприємства немає», – сказав він.
За словами Ситника, другий лист стосувався іншої інформації – тієї, яка вже встановлена у кримінальному провадженні.
Слідство дійшло висновку, що фірма Гладковського не постачала Харківському бронетанковому заводу саме ті приціли, які перевіряли правоохоронці.
«Через це у відповіді на цей запит були зазначені лише ті підприємства, які поставляли нібито приціли, що мають номера такі ж, які рахувалися за Міноборони. Тому тут є певна маніпуляція, що нібито хтось виключив підприємство із списку фіктивних підприємств. Ми такого списку не ведемо», – додав директор НАБУ.
Ситник запевнив, що НАБУ готове надати повний доступ до тих матеріалів, які будуть потрібні ДБР для розслідування, і провести внутрішнє службове розслідування.
«Матеріалів, де була б переписка нібито пана Гладковського, нібито пана Жукова, цієї переписки в НАБУ не було. Наразі, для того щоб провести службове розслідування, щоб провести досудове розслідування у цих справах, потрібно отримати носії, де є ця переписка і ті матеріали, які є в Генеральній прокуратурі. Ми не знаємо, що конкретно там знаходиться. Але нами ініційоване питання витребування цих проваджень», – сказав він.
Також Ситник повідомив, що Євген Шевченко, згаданий у журналістському розслідувані, ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним у рамках закону.
Раніше Mind писав, що СБУ, НАБУ та ДФС замішані в справі про корупцію в «Укроборонпромі», за даними Генпрокуратури.
Нагадаємо: НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».
Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.