Уряд Великобританії в середу, 13 березня, представив парламенту країни заходи на випадок неврегульованого Brexit. Про це повідомляє DW.
За інформацією прес-служби уряду, Лондон планує скасувати мита на імпорт великої кількості товарів з-за кордону, а також не запроваджуватиме жорсткий кордон між Ірландією та Північною Ірландією, зокрема й контроль над ввезенням та вивезенням товарів. Ці заходи планують застосовувати до остаточного врегулювання виходу Великобританії з Євросоюзу.
Підготовлений на випадок «жорсткого Brexit» план передбачає, що 82% імпортованих з ЄС до Великобританії товарів не обкладатимуться митом. Крім того, від мит буде звільнено значну кількість товарів з інших країн. Частка безмитного імпорту в такому разі зросте з 80 до 87%. Так британський уряд хоче уникнути підвищення цін, якого побоюються британські споживачі у разі неврегульованого виходу країни зі складу ЄС.
Нагадаємо, що напередодні британський парламент знову відхилив угоду про Brexit з Європейським союзом, яку раніше узгодила з Брюсселем прем'єр-міністр Тереза Мей.
Сьогодні, 13 березня, депутати голосуватимуть щодо виходу країни з ЄС без угоди (так званий «жорсткий Brexit»).