Кабінет міністрів поставив перед підприємствами НАК «Нафтогаз України» завдання збільшити видобуток природного газу в 2019 році на 10,3% (1,7 млрд куб. м) у порівнянні з 2018 роком – до 18,2 млрд куб. м. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Невиконання (неналежне виконання) головою правління компанії основних очікуваних показників роботи є підставою для прийняття загальними зборами рішення про дострокове припинення його повноважень», – наголошується в розпорядженні Кабміну №161-р від 20 березня 2019 року, яким подовжується контракт із главою НАК Андрієм Коболєва на рік.
Кабмін також поставив керівництву НАК завдання відокремити діяльність із транспортування газу до 1 січня 2020 року, забезпечити транзит газу через ГТС України в країни ЄС після 1 січня 2020 року шляхом створення необхідних юридичних і технічний передумов.
Раніше повідомлялося, що на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабінет міністрів проведе конкурс для вибору глави «Нафтогаз України» і не продовжуватиме контракт із нинішнім керівником.
Однак НР «Нафтогазу» проголосувала за продовження повноважень Коболєва, але не прийняла остаточного рішення без узгодження з урядом. Крім того, НР пропонувала уряду встановити його щомісячний посадовий оклад у розмірі 2,08 млн грн.
Вчора, 21 березня, стало відомо, що уряд продовжить контракт із головою «Нафтогазу». Також Кабмін дозволив призначити главу правління «Нафтогазу» без подання наглядової ради.