Європарламент закликав держави – члени ЄС покінчити з відмиванням грошей, шляхом припинення програм продажу віз і паспортів. Про це повідомляє Reuters.
Рекомендація є частиною доповіді, яка також звинувачує сім країн ЄС у тому, що вони діють як податкові гавані: Люксембург, Кіпр, Ірландія, Мальта, Угорщина, Бельгія та Нідерланди.
Документ є результатом річної роботи парламентського комітету з питань фінансових злочинів та ухилення від сплати податків. Тепер цей звіт був прийнятий Європарламентом, що збільшує його політичну вагу, хоча він і залишається не обов'язковим до виконання.
Законодавці відзначили, що країни ЄС повинні якнайшвидше припинити всі існуючі схеми отримання громадянства та дозволів проживання багатими іноземцями. Нині в 20 з 28 країн ЄС діють такі програми.
Економічні переваги цих схем «не компенсують серйозних ризиків безпеки, відмивання коштів та ухилення від сплати податків, які вони представляють», – йдеться в резолюції.
Законодавці підтримали застереження ЄК щодо ризиків, спричинених головним чином програмами Мальти та Кіпру.
«Гарним першим кроком у боротьбі з відмиванням грошей у межах ЄС буде скасування видачі так званої золотої візи, яка є воротами для відмивання грошей та організованої злочинності», – сказав Маркус Фербер, голова консервативної групи в економічному комітеті ЄП.
У доповіді законодавці також закликали до створення фінансової поліції на рівні ЄС для протидії відмиванню доходів, одержаних злочинною діяльністю, які, за їхніми оцінками, дорівнюють 110 млрд євро ($124,19 млрд) щорічно.
Вони закликали до більш жорстких правил і нагляду за боротьбою з відмиванням коштів на тлі низки скандалів, які вразили декілька банків, зазначивши, що у правовій системі ЄС залишились правові лазівки.
У більш широкому сенсі, депутати закликали до жорсткіших правил ЄС щодо ухилення від сплати податків, заявивши, що блок повинен протидіяти цій практиці в іноземних податкових оазисах, а також у семи країнах ЄС, які «сприяють агресивному податковому плануванню».