США схвалили надання ядерних технологій Саудівській Аравії

Метою угоди є участь американських компаній у будівництві щонайменше двох атомних електростанцій в королівстві

фото pixabay.com

Міністерство енергетики США погодило шість дозволів для американських компаній на співпрацю з Саудівською Аравією у сфері ядерної енергетики. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що метою угоди є участь компаній в будівництві щонайменше двох атомних електростанцій. За це право змагаються компанії декількох країн, зокрема Південної Кореї та Росії. Очікується, що Саудівська Аравія оголосить переможців наприкінці року.

Схвалення, яке надав міністр енергетики США Рік Перрі, дозволить компаніям виконувати попередні роботи у сфері ядерної енергетики перед укладенням угоди, але не передбачає відвантаження обладнання.

Національне управління з ядерної безпеки Міністерства енергетики США (NNSA) заявило, що компанії звернулися до адміністрації Дональда Трампа з проханням зберегти секретність. В Міненерго додали, що запити компаній погоджувалися декількома агентствами.

Багато американських законодавців стривожені тим, що обмін ядерними технологіями з Саудівською Аравією може призвести до гонки ядерних озброєнь на Близькому Сході. Кронпринц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман заявив минулого року, що Королівство приступить до розробки ядерної зброї, якщо це зробить Іран. Занепокоєння в Конгресі США щодо обміну ядерними технологіями зросло також на тлі зухвалого вбивства саудівського опозиційного журналіста Джамала Хашоггі в жовтні минулого року в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Демократи звернулися до Держдепу із закликом назвати компанії, які отримали дозволи від Міненерго США. Держсекретар Майк Помпео заявив, що Білий дім працює над тим, щоб будь-яка спільна технологія в ядерній галузі не мала ризику розповсюдження.

Раніше конгресмени від Демократичної партії опублікували доповідь, у якій зазначалося, що високопоставлені чиновники Білого дому працювали з компанією IP3 International для просування багатомільярдного плану будівництва ядерних реакторів на Близькому Сході, зокрема в Саудівській Аравії. Чи була IP3 International серед тих, хто отримали дозвіл Міненерго США, невідомо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS