На території Чорнобильської зони побудують ще одну наземну сонячну електростанцію за кошти уряду Іспанії, сплачені у межах співпраці з Україною за Кіотським протоколом. Про це повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України.
Згідно з повідомленням, 26 березня українсько-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено нову електростанцію. Цей проект був затверджений наприкінці 2018 року, нагадали у відомстві.
«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів. Єдина умова використання цих коштів – вкладання їх у проекти, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект і сприяли розвитку відновлювальної енергетики. Фотоелектростанції належать саме до таких. Це в дусі політики Мінприроди щодо перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», – розповіла директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінекології Світлана Гринчук.
Вона додала, що проект сонячної електростанції у зоні відчуження і його фінансування схвалив спільний наглядовий українсько-іспанський комітет, який контролює ефективність та доцільність використання «кіотських коштів», наданих урядом Іспанії.
Нагадаємо: у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) запропонували бізнесу подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. Загалом надійшло понад 60 заявок з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Білорусі, України.
Додамо, що наприкінці 2018 року в Прип'яті на території Чорнобильської АЕС вже відкрито іншу сонячну електростанцію на промисловому майданчику над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Продуктивність електростанції – 1024 МВт*год/рік.
Читайте також матеріал Mind – Chornobyl Solar: реінкарнація схеми Клюєва.