Royal Dutch Shell стала першою великою нафтогазовою компанією, яка оголосила про плани залишити провідне нафтогазове лобі в США через різні погляди щодо кліматичної політики. Про це повідомляє Reuters.
В огляді своєї асоціації з 19 ключовими галузевими групами компанія завила, що виявила «суттєву невідповідність» стосовно кліматичної політики з американською торговою асоціацією виробників палива та нафтохімії AFPM і вийде з цього органу в 2020 році.
Цей огляд став частиною намагань Shell підвищити прозорість та показати своїм інвесторам, що компанія дотримується цілей Паризької кліматичної угоди від 2015 року щодо зниження глобального потепління шляхом скорочення викидів вуглекислого газу до нуля до кінця століття.
«AFPM не заявив про підтримку Паризької кліматичної угоди, Shell же підтримує цілі цієї угоди», – йдеться в рішенні компанії.
Зазначається, що AFPM нараховує десятки американських та міжнародних членів, включно з Exxon Mobil, Chevron, BP і Total, які керують 110 нафтопереробними та 229 нафтохімічними заводами.
Нагадаємо: раніше стало відомо, що британсько-нідерландський нафтогазовий гігант Royal Dutch Shell впровадив екологічну стратегію «Нові енергії», спрямовану на скорочення викидів вуглецю й перехід на відновлювальну енергетику. На неї компанія планує витрачати до $2 млрд на рік.
Одним із кроків для її реалізації стала покупка Shell німецького стартапу Sonnen – виробника побутових акумуляторних систем, що накопичують енергію, яку виробляють сонячні батареї.