Світовий банк погіршив прогнози зростання української економіки

Цьогорічний ВВП прогнозується на рівні 2,7%

Фото: Shutterstock

Світовий банк знизив прогноз зростання ВВП України в 2019 році на 0,2 відсоткові пункти – з 2,9% до 2,7%. Про це йдеться у квітневому огляді СБ «Europe and Central Asia Economic Update, Spring 2019: Financial Inclusion».

У новому прогнозі Світового банку щодо економічного зростання в регіоні Європи та Центральної Азії зазначається, що зростання економіки України у 2019 році становитиме 2,7%. У 2020-му – 3,4% та у 2021 році – 3,7%.

У звіті наголошується, що зростання економіки України поточного року на рівні 2.7% буде зумовлено «складними зовнішніми умовами, невизначеністю, пов’язаною з виборами, та значними витратами в контексті обслуговування боргу».

Втім, у Світовому банку зазначають, що, за умови якщо реформам в країні буде надано сильний поштовх, можливо, з часом економічне зростання прискориться до 4%. Це потребуватиме прогресу в таких сферах: залучення приватних інвестицій у сектори торгівлі шляхом поліпшення бізнес-середовища та приватизації великих державних підприємств і боротьба з корупцією; впровадження доступної системи охорони здоров'я та реформування освіти, раціоналізація соціальної допомоги та реформи в податковій системі; подальше скорочення інфляції та відновлення резервів; відродження здорового банківського кредитування сектору підприємництва.

«Якщо реформи не прогресуватимуть, а адекватне фінансування не буде мобілізовано, зростання може опуститися нижче 2%», – йдеться у звіті.

Згідно з його даними, інфляція цього року прогнозується на рівні 6,8%, у 2020- му – 6%, у 2021 році – 5,4%.

Аналізуючи минулий рік, Світовий банк зазначив, що у 2018 році ВВП зріс на 3,3% (після 2,3% і 2,5% в 2016 та 2017 років роках відповідно). Збільшення темпів зростання було зумовлене хорошим урожаєм в сільському господарстві і зростанням секторів, що залежать від внутрішнього попиту, – внутрішня торгівля і будівництво (які виросли більш ніж на 5%). Споживання домашніх господарств продовжувало швидко зростати у 2018 році на тлі значного підвищення зарплат і пенсій в державному секторі, значного припливу грошових переказів у зв'язку з трудовою міграцією в країни ЄС і відновленням споживчого кредитування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS