США заборонили в'їзд в країну 16 співробітникам уряду Саудівської Аравії і членам їх сімей у зв'язку з убивством журналіста Джамала Хашоггі. Про це в понеділок, 8 квітня, повідомив держсекретар Сполучених Штатів Майкл Помпео, передає Deutsche Welle.
Причиною заборони стали підозри щодо причетності цих осіб до вбивства журналіста.
У листопаді 2018 року Вашингтон увів економічні санкції проти 17 підданих Саудівської Аравії, які, на його думку, причетні до вбивства Хашоггі. У цей список, зокрема, потрапили генеральний консул Саудівської Аравії в Стамбулі Мухаммед Ібрагім аль-Утейбі, колишній радник саудівського принца-наступника Сауд аль-Кахтані і його підлеглий Махер Мутреб.
Того ж місяця Німеччина і Франція ввели візові заборони щодо 18 підданих королівства, підозрюваних в причетності до злочину.
2 жовтня 2018 року Джамал Хашоггі, який проживав у США і був кореспондентом Washington Post, зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб отримати документи, необхідні для вступу в шлюб, і більше звідти не вийшов. Тіло його так і не знайшли. Саудівська Аравія спочатку наполягала на своїй непричетності до зникнення журналіста.
Через два тижні саудівська влада підтвердила загибель Хашоггі, яка сталася, згідно з їх твердженнями, у результаті бійки, що зав'язалася між ним і особами, які «переконували його повернутися на батьківщину».
Генпрокуратура Саудівської Аравії вимагає засудити до смертної кари п'ятьох обвинувачених у справі про вбивство саудівського журналіста.
Між тим ключові докази у справі вказують на причетність до організації вбивства наслідного принца Мухаммеда бін Салмана та його найближчих помічників.
The New York Times нещодавно опублікував розслідування про те, що принц Мухаммед організовував викрадення і тортури інакомислячих ще до вбивства Хашоггі.