Ще до вбивства Хашоггі принц Мухаммед організував викрадення і тортури інакомислячих – NYT

Ще до вбивства Хашоггі принц Мухаммед організував викрадення і тортури інакомислячих – NYT

Кампанія з фізичного чи психологічного знищення всіх, хто виступав проти влади, тривала з 2017 року

Ще до вбивства Хашоггі принц Мухаммед організував викрадення і тортури інакомислячих – NYT
ілюстрація Der Spiegel

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман ще за рік до вбивства журналіста Джамала Хашоггі організував секретну кампанію, спрямовану на те, щоб змусити замовкнути інакомислячих. Ця кампанія включала спостереження, викрадення, затримання й катування громадян Саудівської Аравії, стверджує The New York Times, посилаючись на високопоставлені джерела в американській розвідці та саудівців, ознайомлених із діями влади.

Не менше 12 таких таємних місій, починаючи з 2017 року, здійснили члени тієї ж самої групи, яка вбила й розчленувала Хашоггі в жовтні 2018 року на території консульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

У межах цієї кампанії саудівських громадян викрадали в інших країнах і доставляли в Саудівську Аравію, де влаштовували тортури над ними просто в палацах, що належать наслідному принцу та його батькові, королю Салману, стверджують джерела.

Зокрема, згідно з повідомленнями американської розвідки, група затримала й «попрацювала» з одним із саудівських громадян – викладачем лінгвістики в університеті, який написав блог про порушення прав жінок у Саудівській Аравії. Він зазнав психологічних тортур і намагався накласти на себе руки минулого року, пише NYT.

У публікації йдеться, що після вбивства Хашоггі офіційні особи Саудівської Аравії визнали, що співробітники розвідки королівства на регулярній основі отримують накази «повернути дисидентів на Батьківщину». Подібні операції значно почастішали у світлі зростання впливу Мухаммеда бін Салмана в королівстві.

Уряд Саудівської Аравії наполягає на тому, що вбивство Джамала Хашоггі – журналіста, який жив у США і писав для The Washington Post, – не було замовним. За словами представників Ер-Ріяда, рішення вбити його було прийнято командою на місці, а винні постали перед судом. Туреччина і американські спецслужби стверджують, що вбивство було заздалегідь спланованим.

Королівство заявляє, що 11 саудівцям пред'явлено звинувачення у вбивстві і що прокурори добиваються смертної кари для п'ятьох із них.

Нагадаємо: саудівський інвестфонд найняв американське піар-агентство, яке допоможе фонду дистанціюватися від принца Мухаммеда, чий імідж відштовхує інвестиції.

Між тим в ООН дійшли висновку, що журналіст Хашоггі був убитий за наказом офіційних осіб Саудівської Аравії.

Раніше стало відомо, що перед своєю загибеллю Джамал Хашоггі критикував саудівську владу та принца Мухаммеда бін Салмана, а також планував створити онлайн-рух проти влади королівства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті