ДФС розслідує справу про ухилення від сплати податків «Інтерпайпу» Пінчука

Розслідування проводять за результатами перевірки «Інтерпайп НТЗ» щодо сплати податків у 2011–2012 роках

Віктор Пінчук
Фото: УНІАН

Управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби вивчає матеріали справи за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» Віктора Пінчука, згідно з ухвалою Київського апеляційного суду від 5 лютого 2019 року. Про це пише finbalance.

Видання нагадує, що відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових рішень 26 червня 2014 року. Підставою для цього став акт позапланової перевірки «Інтерпайп НТЗ» щодо дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинах із компанією «Меледа» у 2011–2012 роках.

Рішення, прийняті за наслідками перевірки Спеціалізованою державною податковою інспекцією у Дніпропетровську, були оскаржені в судовому порядку іта скасовані постановою Дніпропетровського окружного адмінсуду 4 серпня 2014 року, яка залишена без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій, за інформацією «Інтерпайп НТЗ».

Однак 22 червня 2018 року по цьому кримінальному провадженню «Інтерпайп НТЗ» отримав вимогу ДФС про надання копій фінансово-господарських документів щодо взаємовідносин із «Меледою».

Згідно з судовими матеріалами, «Інтерпайп НТЗ» вважає, що в межах кримінального провадження «проводять незаконні обшуки, прикладом чого є обшук ПАТ «Інтерпайп Дніпропетровський втормет» на п`ятий рік досудового розслідування», а також мають місце «незаконні слідчі дії щодо інших суб`єктів господарської діяльності, які не пов`язані з відносинами між «Інтерпайп НТЗ» і «Меледа».

В іншій ухвалі Київського апеляційного суду від 24 січня 2019 року щодо цього ж кримінального провадження сказано, що слідчі ДФС виявили «схему з ухилення від сплати податків службовими особами корпорації «Інтерпайп», у яку входять ПАТ «Інтерпайп НТЗ» та ПАТ «Інтерпайп Дніпропетровський втормет», яка передбачає собою придбання металобрухту в населення за готівкові кошти з подальшим документальним прикриттям указаних обставин шляхом використання послуг низки підприємств конвертаційно-транзитної групи, які створені з метою прикриття незаконної діяльності із завищенням при цьому суми реально понесених затрат на придбання цього виду товарно-матеріальних цінностей».

В ухвалі Шевченківського райсуду Києва від 2 листопада 2018 року за тією ж кримінальною справою уточнили, що, за даними слідчих ДФС, «службові особи ПАТ «Інтерпайп НТЗ» та ПАТ «Інтерпайп НТЗ» у період з 1 січня 2011 року по 31 серпня 2012-го при взаємовідносинах з ТОВ «Меледа» (код 36465604) знизили податкове зобов`язання з податку на прибуток на суму 11 853 405 грн шляхом проведення нереальних фінансових господарських операцій».

«ТОВ «Меледа», у свою чергу, безготівкові кошти, отримані від ПАТ «Інтерпайп НТЗ», у подальшому, перерахувало на розрахункові рахунки підприємств, що мають ознаки фіктивності, у тому числі ТОВ «Аквіон» (код 37068504), що підтверджується актом документальної позапланової перевірки № 50/28-01-46-30/05393116 від 31 січня 2014», – сказано в судових матеріалах.

Раніше Mind писав, Сбербанк та Альфа-Банк продали борги «Інтерпайпа» Пінчука на понад 2 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS