Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Сбербанк та Альфа-Банк продали борги «Інтерпайпа» Пінчука на понад 2 млрд грн

Сбербанк та Альфа-Банк продали борги «Інтерпайпа» Пінчука на понад 2 млрд грн

Група провідних кредиторів «Інтерпайпу» дала «принципову» згоду на реструктуризацію боргу в розмірі $1,25 млрд

Сбербанк та Альфа-Банк продали борги «Інтерпайпа» Пінчука на понад 2 млрд грн
Віктор Пінчук
Фото pinchukfund.org

Права кредитної вимоги Сбербанку до ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» і ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» за договорами кредитних ліній від 16 серпня 2012 року опинилися під контролем двох компаній, зареєстрованих на Кайманових островах, – ACP I Trading LLC та Pathfinder Strategic Credit II LP, повідомляє finbalance.

Про це свідчать ухвали Госпсуду Дніпропетровської області від 19 березня 2019 року і 15 березня 2019 в справах, в рамках яких Сбербанк намагається відсудити в компаній групи «Інтерпайп» $13 млн і 122 млн грн та $24,25 млн і 91 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, в лютому до суду від ACP I Trading LLC та Pathfinder Strategic Credit II LP надійшло клопотання про заміну ними позивача (Сбербанку) на підставі, зокрема, договорів відступлення права вимоги, які були підписані Сбербанком і ТОВ «ФК «Централ Фінанс», ТОВ «ФК «Централ Фінанс» і ТОВ «ФК «Женева», ТОВ «ФК «Женева» і ТОВ «ФК «Авістар», ТОВ «ФК «Авістар» і ACP I Trading LLC та Pathfinder Strategic Credit II LP.

Зауважимо, що Сбербанк у рамках ще одного судового спору також намагається відсудити в ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» і ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» 163,6 млн грн за договором кредитної лінії також від 16 серпня 2012 року.

Крім того, 11 березня 2019 Госпсуд Києва відкрив провадження в ще одній справі – за позовом АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» до Сбербанку про визнання недійсним договору №1 від 18 грудня 2015 року.

Раніше 20 листопада 2018 року Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу компанії «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» та залишив без змін рішення Госпсуду Дніпропетровської області від 23 липня 2018 року, яким компанії було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним договору поруки від 18 грудня 2015 року (на $15 млн), укладеного зі Сбербанком як забезпечення виконання зобов`язань ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» за договором про відкриття кредитної лінії від 16 серпня 2012 року.

У свою чергу Госпсуд Дніпропетровської області  6 березня 2019 року також прийняв до розгляду клопотання ACP I Trading LLC та Pathfinder Strategic Credit II LP про заміну стягувача його правонаступниками у справі, у рамках якої Альфа-Банк відсудив у ТОВ «Інтерпайп Україна» і ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» 33,4 млн євро, $7,3 млн та 217 млн грн (за договором кредитної лінії від 30 березня 2012 року).

Як свідчить ухвала Госпсуду Дніпропетровської області від 15 березня 2019, компанії ACP I Trading LLC та Pathfinder Strategic Credit II LP також звернулися із клопотанням про заміну стягувача (Альфа-Банку) його правонаступниками в справі, в рамках якої Альфа-Банк відсудив у ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» 1,2 млрд грн за згаданим договором від 30 березня 2012 року.

У свою чергу, за словами директора з економіки та фінансів «Інтерпайпу» Дениса Морозова, група провідних кредиторів «Інтерпайпу» дала «принципову» згоду на реструктуризацію боргу в розмірі $1,25 млрд, повідомляє uaprom.

«Процес переговорів ще триває, є нюанси, але вони несуттєві. Наші ключові кредитори принципово погодилися і повністю підтримали нас. З боку кредиторів немає ніякого негативу», – наводиться цитата Морозова.

Як зазначається, топ-менеджер підкреслив, що процес реструктуризації не заважає веденню бізнесу компанії: немає проблем ні з функціонуванням підприємств, ні з виплатою зарплат, ні в роботі з банками.

«Сьогодні кредитори переглядають фінальний документ і погоджують його. На сьогодні більша частина підписала цей документ. Я не бачу проблем, все йде за графіком», – зауважив Морозов.

Раніше в липні-2018, трубно-колісний холдинг «Інтерпайп» (підконтрольний Віктору Пінчуку) під час зустрічі з кредиторами в Лондоні представив попередній план реструктуризації зобов`язань на $1,25 млрд. Боржник пропонував конвертувати зазначену заборгованість в шестирічні єврооблігації на $310 млн з купоном 9,35% річних, а також два кредитні транші – на $45 млн перед українськими банками і на $45 млн перед міжнародними. Решту боргу – списати. За оцінками Concorde Capital, номінальне списання боргу складе 59% для внутрішніх кредиторів «Інтерпайпа» і 62% для міжнародних кредиторів, включаючи власників облігацій.

Нагадаємо, в січні поточного року ОТП Банк заявляв, що продав борги «Інтерпайпа» з дисконтом 75-80%.

Як зазначалося, у 2013 році ОТП Банк відкрив кредитну лінію «Інтерпайпу» на $10 млн. В останні роки компанія повністю не обслуговувала цей кредит.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті