НАК «Нафтогаз України» працює над збільшенням до 20 млрд куб. м запасу газу у підземних газових сховищах (ПСГ) на наступний опалювальний сезон в рамках підготовки до закінчення контракту з російським «Газпромом».
Про це повідомив глава НАК Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.
«Цього року перед нами стоїть завдання створити запаси газу більші, ніж ми це робили раніше. (…) До зими в ПСГ необхідно накопичити близько 20 млрд куб.м. газу – такі обсяги достатні, щоб гарантувати тепло в оселях за будь-якої погоди і політичної обстановки. Це також сигналізуватиме Росії, що Україна готова до будь-якого розвитку подій і «гра на вентилі» призведе лише до чергового погіршення репутації «Газпрому», – написав він.
Україна завершує опалювальний сезон і 5 квітня розпочала закачку газу в ПСГ. Цього року перед нами стоїть завдання...
Опубликовано Andriy Kobolyev Вторник, 9 апреля 2019 г.
Як зазначив глава НАК, «Нафтогаз» вже працює над питаннями залучення коштів, необхідних для закупівлі та закачування газу до сховищ.
Також він нагадав, що європейська практика і український закон «Про ринок газу» передбачає створення страхових запасів всіма без виключення компаніями-постачальниками газу. «В минулі роки норма про страховий запас ігнорувалася – зараз саме час повернутися до цього питання. Спільними зусиллями уряд, «Нафтогаз» та всі учасники газового ринку мають належно підготуватися до наступного опалювального сезону», – наголосив Коболєв.
Так, він нагадав, що дія існуючих контрактів з «Газпромом» завершиться 1 січня і Україна має підготуватися до будь-яких деструктивних рішень Кремля, зокрема до переривання транзиту.
Як зазначається, Україна завершує опалювальний сезон і 5 квітня розпочала закачку газу в ПСГ.
Раніше Коболєв вже анонсував «план Б» НАК на випадок припинення транзиту газу з Росії.
Як писав Mind, китайська Sinosure та «Нафтогаз України» уклали Меморандум про надання НАК страхової квоти на $1 млрд.
Нагадаємо: минулого року, з 8 квітня по 14 жовтня, запаси в сховищах зросли в 2,2 рази – до 16,67 млрд куб м з 7,43 млрд куб м.