Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії

Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії

«Коротка відповідь: більше сховищ і більше скрапленого газу», - каже глава «Нафтогазу»

Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії
Facebook Andriy Kobolyev

НАК «Нафтогаз» розглядає варіант повного припинення транзиту російського газу по території України і готує заходи, які в такому випадку мають гарантувати енергетичну безпеку України.

Про це заявив голова правління групи «Нафтогаз» Андрій Коболєв у п'ятницю в Брюсселі під час круглого столу щодо майбутнього транзиту газу по території України, повідомляє Укрінформ.

На запитання щодо «плану В» на випадок припинення газового транзиту Коболєв відповів:

«Є пропозиція про створення додаткових сховищ газу в Україні, – ця робота зараз йде, і це повинно забезпечити нашу енергетичну безпеку».

«Ми працюємо також над збільшенням можливостей щодо імпорту з Євросоюзу, і переконані, що термінали зрідженого газу зможуть повною мірою замістити російський газ», – сказав глава НАК.

«І третє, якщо розглядати обсяги поставок газу в Україну по інших шляхах. Як ми розуміємо, багато інших країн і газові дилери також створюють додаткові можливості щодо постачання газу в самій Європі, яка вже здатна вистояти в потенційній газовій кризі. Тому коротка відповідь: більше сховищ, і більше скрапленого газу», – підкреслив Коболєв.

20 березня Коболєв розповів, що «Газпром» почав офіційно повідомляти сусідів України про те, що з початку 2020 року транзит газу через українську територію буде припинено. В середині березня про отримання такого листа повідомила влада Болгарії.

Термін дії контракту на транзит російського газу в Європу, підписаного в 2009 році, закінчується 31 грудня 2019 року. Заступник голови МЗС України Олена Зеркаль говорила, що Київ підготував план дій на випадок провалу переговорів щодо транзиту з 1 січня 2020 року. За її словами, українська сторона має намір дотримуватися «плану А», який полягає в ратифікації нових додатків до Угоди про асоціацію з ЄС. Їх планується зробити «юридично зобов'язуючими» і виконувати їх в будь-якому випадку.

На початку березня прем'єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв заявив, що Москва готова продовжувати подавати газ по трубопроводах через Україну, якщо «політична обстановка буде стабільною».

За матеріалами Укрінформ, РБК

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті