Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії

Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії

«Коротка відповідь: більше сховищ і більше скрапленого газу», - каже глава «Нафтогазу»

Коболєв озвучив «план Б» для «Нафтогазу» на випадок припинення транзиту газу з Росії
Facebook Andriy Kobolyev

НАК «Нафтогаз» розглядає варіант повного припинення транзиту російського газу по території України і готує заходи, які в такому випадку мають гарантувати енергетичну безпеку України.

Про це заявив голова правління групи «Нафтогаз» Андрій Коболєв у п'ятницю в Брюсселі під час круглого столу щодо майбутнього транзиту газу по території України, повідомляє Укрінформ.

На запитання щодо «плану В» на випадок припинення газового транзиту Коболєв відповів:

«Є пропозиція про створення додаткових сховищ газу в Україні, – ця робота зараз йде, і це повинно забезпечити нашу енергетичну безпеку».

«Ми працюємо також над збільшенням можливостей щодо імпорту з Євросоюзу, і переконані, що термінали зрідженого газу зможуть повною мірою замістити російський газ», – сказав глава НАК.

«І третє, якщо розглядати обсяги поставок газу в Україну по інших шляхах. Як ми розуміємо, багато інших країн і газові дилери також створюють додаткові можливості щодо постачання газу в самій Європі, яка вже здатна вистояти в потенційній газовій кризі. Тому коротка відповідь: більше сховищ, і більше скрапленого газу», – підкреслив Коболєв.

20 березня Коболєв розповів, що «Газпром» почав офіційно повідомляти сусідів України про те, що з початку 2020 року транзит газу через українську територію буде припинено. В середині березня про отримання такого листа повідомила влада Болгарії.

Термін дії контракту на транзит російського газу в Європу, підписаного в 2009 році, закінчується 31 грудня 2019 року. Заступник голови МЗС України Олена Зеркаль говорила, що Київ підготував план дій на випадок провалу переговорів щодо транзиту з 1 січня 2020 року. За її словами, українська сторона має намір дотримуватися «плану А», який полягає в ратифікації нових додатків до Угоди про асоціацію з ЄС. Їх планується зробити «юридично зобов'язуючими» і виконувати їх в будь-якому випадку.

На початку березня прем'єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв заявив, що Москва готова продовжувати подавати газ по трубопроводах через Україну, якщо «політична обстановка буде стабільною».

За матеріалами Укрінформ, РБК

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло