Британські та голландські розвідувальні агентства значно обмежили обсяг розвідувальної інформації, якою вони діляться з Австрією, головним чином через зв’язок між правлячою партією країни та Росією. Про це повідомляє Reuters.
«Партія свободи» (FPO) контролює більшу частину апарату безпеки країни. Її представники очолюють Міноборони та Міністерство внутрішніх справ країни, яке зі свого боку контролює головне розвідувальне управління Австрії.
Зв’язок між FPO й партією президента РФ Владіміра Путіна «Єдина Росія», включно з офіційною угодою про співпрацю двох партій, протягом тривалого часу викликає занепокоєння у західних служб безпеки.
«Окремі західні спецслужби відмовляються від співпраці з Федеральним відомством із захисту Конституції і боротьби з тероризмом (BVT), – сказав австрійський депутат Петер Пільц. – Наскільки мені відомо, це британські спецслужби, включаючи MI5 (контррозвідувальне відомство), і голландська розвідувальна служба».
Він наголосив, що головною причиною була близькість FPO до Москви та Путіна.
Напруженість у відносинах із розвідувальними службами деяких європейських партнерів посилилася після того, як консерватори канцлера Австрії Себастьяа Курца і FPO увійшли до уряду в грудні 2017 року.
Пославшись на традицію нейтралітету, Австрія минулого року відмовилася приєднатись до більшості країн ЄС, які вислали російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Великої Британії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, у якому Лондон звинуватив Москву.
Пізніше стало відомо про арешт колишнього полковника австрійської армії за підозрою в шпигунстві протягом 20 років на користь Москви. 70-річний офіцер проходить за статтею про розголошення державної таємниці, йому загрожує до десяти років позбавлення волі.