Державна фіскальна служба України прийняла 88 рішень на початок квітня про надання платникам розстрочення податку на додану вартість під час ввезення в Україну обладнання для власного виробництва на загальну суму 8,3 млн євро та $1,4 млн. Про це повідомили у відомстві.
Згідно з оприлюдненими даними, за 48 заявками рішення прийнято митницями за погодженням з ДФС, оскільки сума податку, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн грн. При цьому за двома рішеннями про розстрочення ПДВ суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності зобов’язання виконані в повному обсязі.
Найбільшу суму розстрочки надала Київська митниця ДФС – 1,8 млн євро та $712 500, Харківська митниця ДФС – 2,1 млн євро та Хмельницька митниця ДФС – 1,3 млн євро та $18 500, у валюті контракту.
ДФС додала, що 77 митних оформлень імпорту обладнання здійснено із застосуванням отриманих рішень з розстроченням сплати ПДВ на суму 267 млн грн.
Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, металообробної промисловості, харчової промисловості, будівельної галузі, медичного обладнання.
Загалом станом на 1 квітня 2019 року платниками до митниць ДФС подано 206 заяв про надання розстрочення по сплаті ПДВ. Митницями розглянуто 197 заяв, з яких по 70 надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, зокрема, через наявність податкового боргу в підприємств, відсутність інформації про предмет або суму контракту.
39 заяв відкликано платниками або прийнято рішення щодо митного оформлення з повною сплатою ПДВ.
Наразі на розгляді у митницях ДФС перебувають ще дев'ять заяв.
Раніше Mind писав, що Фіскальна служба включила до переліку касових апаратів смартфони і планшети.