Фіскальна служба включила до переліку касових апаратів смартфони і планшети
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Фіскальна служба включила до переліку касових апаратів смартфони і планшети

До переліку реєстраторів розрахункових операцій внесені нові моделі

Фіскальна служба включила до переліку касових апаратів смартфони і планшети
Фото: УНІАН

Державна фіскальна служба України внесла до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів. Про це повідомили у відомстві.

Усі ці моделі призначені для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь в експериментальному проекті.

ДФС додала, що саме ці моделі застосовуватимуть користувачі-учасники експериментального проекту з впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій. Їх використовуватимуть у сфері торгівлі, зокрема інтернет-торгівлі, громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу товарів та послуг, надання послуг із приймання готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів тощо.

До переліку новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, затверджених Мінфіном, увійшли новітні моделі 7 вітчизняних компаній – учасників експериментального проекту та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена Державною фіскальною службою України.

В основу системи «E-Receipt (e-Чек) електронний чек» покладено принцип обов’язкової он-лайн фіскалізації чеків на сервері ДФС. Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватися для реєстрації розрахункових операцій, і безкоштовною для користувачів.

Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків в електронному кабінеті.

Вона інтегрується з іншими системами ДФС, а також з іншими бухгалтерськими програмами користувача.

Новітні моделі, включені до Держреєстру РРО, пропонують використати в тестовому режимі всім суб’єктам господарювання, які виявили зацікавленість щодо участі в експериментальному проекті.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року. За його результатами Мінфін прийме рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та відповідно будуть рекомендовані до промислової експлуатації.

З Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, що включає новітні моделі, можна ознайомитися за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

Раніше Mind писав, що ДФС запустила новий сервіс з автоматичного заповнення декларації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті