Президент Петро Порошенко скликав нараду в Раді національної безпеки і оборони України (РНБО) після рішення суду про нібито незаконність націоналізації «ПриватБанку».
«Скликав нараду в РНБО щодо ризиків та загроз у зв'язку з ситуацією, що склалася з Приватбанком. Початок о 21:00», – написав Порошенко у Facebook.
Трансляцію засідання можна побачити на 5-му каналі.
Глава держави дав конкретні доручення щодо забезпечення економічної стабільності.
Зокрема, Національному банку доручено забезпечити безперебійну роботу всіх філій «ПриватБанку», доукомплектувати їх готівкою і не допустити збоїв функціонування. 19 квітня провести всі необхідні роз’яснення суспільству, що влада контролює ситуацію і забезпечить стабільність.
Міністерству фінансів доручено проаналізувати ризики та загрози, пов'язані із можливим набранням чинності рішення Окружного адмінсуду Києва, а також прорахувати можливі збитки держави. «Наскільки я розумію, в умовах, якщо ми вилучимо 155 млрд грн нашої докапіталізації – це потягне за собою ризики у додаткових 100 млрд грн дофінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов'язана взяти за рахунок коштів державного бюджету, а виплата цих грошей матиме величезні ризики і для інфляції, і для курсу валют, і для стабільності банківської системи. Ми точно не можемо допустити такого розвитку сценарію», – заявив Порошенко.
Міністерству юстиції доручено прискорити кваліфікаційне оцінювання, в тому числі, в частині доброчесності із залученням у разі потреби громадських активістів Громадської ради доброчесності, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва – «щоб він нарешті пройшов судову реформу», – наголосив глава держави.
СБУ та Генпрокуратурі доручено оцінити після завершення всіх судових процедур можливості і підстави для вивчення щодо порушення кримінального провадження за неправосудне рішення, не втручаючись в аналіз рішення по суті.
МЗС слід «забезпечити своєчасне інформування міжнародних партнерів, включно з ЄБРР, Європейського інвестбанку, Світового банку, МВФ і представників країн Великої сімки, США, ЄС, і пояснення мотивації колишніх акціонерів, її політичних представників кроків з дестабілізації політичної ситуації в державі».
За словами Порошенка, кожні 6 годин йому будуть докладати про ситуацію на фінансовому ринку України.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» з ринку за участю держави.
Нагадаємо, президент заявив, що рішення суду щодо «Приватбанку» загрожує втратою грошей десятками мільйонів клієнтів, а країні в цілому – дефолтом та новою економічною кризою.
***
У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку», нагадує Економічна правда.
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,4 мільярда гривень.
У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення «Приватбанку» до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.
За матеріалами ТСН, Економічна правда