США наклали політичне табу на взаємодію між діловими колами Росії та США. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає видання «Вєсті. Економіка».
«Хотілося б, щоб більше було ситуацій, коли ми намагаємося знаходити з партнерами баланс інтересів, коли ми намагаємося від односторонніх звинувачень переходити до діалогу», – зазначив він.
Російський союз промисловців та підприємців (РСПП) висловив бажання сприяти виконанню домовленості про заснування консультативної ділової ради, якої було досягнуто президентами РФ та США Владіміром Путіним та Дональдом Трампом минулого року у Гельсінкі.
«З нашого боку в розвиток цієї домовленості були передані відповідні пропозиції, конкретні кандидати в цю консультативну раду. Але до цього часу жодної реакції від американського бізнесу не було. Як ми розуміємо, знову тут накладено політичне табу на реалізацію того, про що домовилися президенти», – зазначив Лавров.
Крім того, він заявив, що США безцеремонно втручаються в процеси, пов'язані з проектом «Північний потік – 2».
«Втручання в процес формування проекту «Північний потік – 2» з боку Сполучених Штатів є просто безцеремонним – чого варті регулярні публічні заяви посла США в Берліні, який просто вимагає від німецького уряду змінити свою позицію, піти наперекір власним інтересам», – сказав Лавров.
«Північний потік – 2» передбачає будівництво газопроводу потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії по дну Балтійського моря до узбережжя Німеччини. США виступають проти цього проекту.
Президент Путін у зв'язку з цим говорив, що Трамп має на меті інтереси американського бізнесу в поставках СПГ до Європи. Російська сторона також неодноразово заявляла, що проект «Північний потік – 2» є комерційним і конкурентоспроможним.