Рада Федерації – верхня палата російського парламенту – схвалила закон про ізоляцію російського сегмента інтернету. Про це пише Meduza.
Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічний захист інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.
Як повідомив президент Imena/Mirohost Олександр Ольшанський в коментарі для Mind, в Україні схожа ініціатива може з'явитись десь через рік-півтора.
«Для України це, як зазвичай означає приготуватися: через рік у нас буде що-небудь схоже. У нас російські ініціативи повторюють десь з інтервалом в рік-півтора. Правда, не завжди вони проходять, на щастя. Але спроба буде, я впевнений в цьому абсолютно», – повідомив він.
За словами експерта, в законі РФ чітко простежуються дві частини: одна стосується відключень (в разі загрози відключення російського сегмента інтернету «Роскомнадзор» прийме управління на себе і за допомогою спеціальних систем блокування зможе фільтрувати весь інтернет-трафік. – Mind.ua), друга присвячена цілком розумним речам, необхідним для забезпечення безпеки, але які, на жаль, можуть використовуватися і для відключення теж.
Ольшанський зазначив, що багато того, що передбачається законом РФ вже діє в Україні. Наприклад, там пропонується перенести кореневі DNS (сервера, що відповідають за кореневу доменну зону – Mind.ua) в Росію. В Україні давно існує достатня кількість кореневих DNS.
«В цьому сенсі у нас все добре», – повідомляє він.
Нагадаємо: Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію рунету 16 квітня 2019 року.
Раніше законопроект, який передбачає відокремлення російського сегмента інтернету від глобальної мережі вже був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю.
Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали й представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru та «Яндекс».
14 грудня 2018 року в Державну думу РФ внесли проект федерального закону, який передбачає роботу російського сегмента інтернету без підключення до всесвітньої мережі, в автономному режимі, а вже 12 лютого 2019 року Держдума РФ прийняла законопроект у першому читанні.