СБУ під час розслідування обставин будівництва житлового комплексу «Єнісейська садиба» на Писаржевського, 8, який пов'язують із Михайлом Булигіним, помічником нардепа від БПП Юлія Мамчура, знайшло низку порушень законодавства. Про це пише КиевВласть.
Зокрема, слідство з'ясувало, що забудовники комплексу – обслуговуючий кооператив «Єнісейська садиба – 1» і «Строй Альянс Груп» – здійснювали будівництво без оформлених прав на землю та містобудівних умов і обмежень (ДУО), а будинки здавали в експлуатацію за підробленими деклараціями й без поповнення міського бюджету пайовими внесками. Хоча при цьому забудовники й посилаються на затверджений у 2017 році
Детальний план території (ДПТ).
Видання пише, що тепер, імовірно, Михайлу Булигіну, помічнику нардепа від БПП Юлія Мамчура, не вдасться заселити людей у готові будинки й добудувати останній об'єкт. Госпсуд Києва ще у вересні 2018 року постановив звільнити комунальну землю.
Як стало відомо, 2 квітня 2019 року Дніпровський районний суд Києва надав СБУ доступ до виписок з рахунків, відкритих компанією «Строй Альянс Груп» в УкрСиббанку.
Відомості про відкриття СБУ кримінальної справи були внесені в ЕРДР ще 1 квітня 2016 року. Фігурантам закидають ст. 356 КК України (самоуправство), ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великих розмірах) і ч.1 ст. 366 КК України (службове підроблення).
Слідство встановило, що з 2016 року обслуговуючий кооператив (ОК) «Єнісейська садиба – 1» і ОК «Єнісейська садиба – 2» організували будівництво багатоповерхових житлових будинків в складі ЖК «Єнісейська садиба» за адресою м. Київ, вул . Академіка Писаржевського, 8 у Голосіївському районі на земельній ділянці площею 1,2642 га. Генеральним підрядником будівництва виступив «Строй Альянс Груп», проектантом – «Приват Бізнес Груп».
30 вересня 2016 року департамент Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) в Києві на підставі наданих ОК «Єнісейська садиба – 1» документів зареєстрував декларації про готовність до експлуатації двох будинків.
Як встановила СБУ, в зазначені декларації були внесені відомості про договір оренди земельної ділянки з Київрадою від 21.08.2015 року. Водночас вказаний договір був укладений із Київрадою тільки 12 жовтня 2016 року, тобто після введення об'єктів в експлуатацію 30 вересня 2016 року.
Також слідство з'ясувало, що реєстрація декларацій про початок виконання будівельних робіт та введення двох зазначених об'єктів в експлуатацію була скасована на підставі наказу Департаменту ДАБК в Києві від 17 листопада 2016 року.
За інформацією СБУ, з метою введення об'єктів в експлуатацію та ухилення від сплати до бюджету Києва обов'язкових платежів у декларації про готовність об'єктів до експлуатації були внесені завідомо неправдиві відомості про сплату до місцевого бюджету коштів пайової участі в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Києва.
Правоохоронці встановили, що відповідні оплати нібито здійснювалися на підставі двох договорів від 23 вересня 2016 року, укладених із Департаментом економіки та інвестицій Київської міськдержадміністрації (КМДА) за двома платіжними дорученнями.
Надалі, постановою Київського апеляційного господарського суду від 7 червня 2017 року, а також рішенням Вищого господарського суду України від 24 жовтня 2017 року було визнано незаконним і скасовано рішення Київради від 14 липня 2016 року «Про передачу «Строй Альянс Груп» земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель і споруд з озелененням території загального користування за адресою вул. Писаржевського, 8», а також визнано недійсним договір оренди зазначеної земельної ділянки від 12 жовтня 2016 року.
Згідно з листом Департаменту земельних ресурсів КМДА від 8 лютого 2019 року, рішення про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення вказаної ділянки, передачу її у власність або оренду ОК «Єнісейська садиба – 1» Київрадою не приймалося.
Більш того, згідно з листом Департаменту містобудування та архітектури КМДА від 12 лютого 2019 року, архітектурно-планувальне завдання та містобудівні умови й обмеження забудови зазначеної земельної ділянки не надавалися. Однак посадові особи замовника будівництва, незважаючи на зазначені факти, «з метою отримання незаконного прибутку організували на території житлового комплексу офіс продажів ЖК «Єнісейська садиба».
«В результаті шахрайських дій постраждали інвестори, які добровільно, будучи введеними в оману, передають майно (грошові кошти) підконтрольним замовнику будівництва ОК «Єнісейська садиба – 1» фізичним та юридичним особам, які використовують їх не за цільовим призначенням», – встановило слідство.
Раніше Mind писав, що «Схеми» розкрили таємницю незаконного зведення маєтку Порошенка.