Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
«Схеми» розкрили таємницю незаконного зведення маєтку Порошенка

«Схеми» розкрили таємницю незаконного зведення маєтку Порошенка

П’ять років тому на початку президентства Петра Порошенка за ним тягнулась одна «невирішена проблема»

«Схеми» розкрили таємницю незаконного зведення маєтку Порошенка
Фото: УНІАН

Після обіймання Петром Порошенком посади президента, пять років тому, міліція розслідувала кримінальне провадження, повязане з його маєтком в Києві. Про це пише Радіо Свобода.

Справу було відкрито за фактом руйнування історичної пам’ятки ще у 2012 році на приватній ділянці Порошенка в центрі столиці навпроти Лаври, яку він отримав за безцінь у результаті нехитрої схеми, про це повідомляло Радіо Свобода у перший рік його президентства. 

Видання з'ясувало, що на цій, тепер уже приватній землі розташована пам’ятка національного значення – земляний вал Київської фортеці, Олексіївський люнет, який був частково зруйнований будівельною технікою під час зведення маєтку для Порошенка.

Проте після обрання Порошенка президентом тодішня міліція терміново закрила справу – нібито «у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення». Але сам факт руйнування пам’ятки, який є кримінальним злочином, раніше був встановлений слідством.

Новій поліції довгий час не вдавалося розшукати матеріали того провадження. Журналісти проекту «Схеми» також не змогли отримати від державних органів документи щодо землі Порошенка і дозволи на будівництво в результаті вилучення їх Управлінням державної охорони, підпорядкованим президентові. Документи заховали під грифами службової і навіть державної таємниці. 

Відзначимо, що Олексіївський люнет – один із трьох люнетів «Київської фортеці», які збереглися донині. Це – земляні укріплення 18-го століття і, до того ж, пам’ятка національного значення.

Олексіївський люнет майже збігається із земельними володіннями нинішнього президента України Петра Порошенка. Проте звичайна людина не зможе підійти та зблизька роздивитися цю пам’ятку національного значення на вулиці Радіальній у Києві. Це місце оточує суцільний паркан і будівлі, тому його можна побачити хіба через щілини огорожі.

​Як раніше виявили «Схеми», понад гектар коштовної землі на Печерську 2009 року Київрада безоплатно передала у власність структурі, пов’язаній із Петром Порошенком і першим заступником голови його фракції в парламенті Ігорем Кононенком, який звів маєток просто навпроти ділянки самого президента.

Багато хто взагалі не знає, що в цьому району розміщена національна пам’ятка.

За словами пам’яткознавця та екс-заступника директора департаменту культурної спадщини Мінкультури Віктора Вечерського, там проходить межа заповітної території.

«Це вище, як то кажуть, ніж охоронна зона. Заповідна територія – це та територія, на якій можна лише охороняти та реставрувати пам’ятки. І більше нічого не робити», – додав фахівець.

Проте на Олексіївський люнет заводили будівельну техніку – і це було зафіксовано на фотокартках, пише видання.

За цим фактом у 2013 році прокуратура Печерського району Києва навіть відкрила кримінальне провадження: «Прокурорською перевіркою було встановлено, що забудовник частково зруйнував пам’ятку та зніс частину земляного укріплення Київської фортеці». У документах зазначена адреса ділянки – Радіальна, 5, а також її власник – Петро Порошенко.

Досудове розслідування тоді здійснювала міліція. Вона ж його і закрила 2014 року, після обрання Порошенка президентом.

Новий запит «Схем» не дав результатів – поліція довго не могла розшукати цю справу. Начальник Печерського управління ГУ Нацполіції Києва Андрій Дуброва повідомив, що документів, на підставі яких була закрита ця справа, – у них немає. Акти перевірки законності будівництва на землі Порошенка, яку проводила інспекція архітектурно-будівельного контролю, теж безслідно зникли. Розслідування щодо зникнення документів ніхто не проводив, за словами керівника юридичного відділу департаменту державної архітектурної будівельної інспекції у Києві Михайла Павлушина.

Попри те, що справа була закрита після обрання Порошенка президентом, слідство таки встановило, що руйнування люнету на його ділянці справді відбулось. Про це журналістам повідомили в поліції.

«Під час досудового розслідування встановлено, що під час проведення будівельних робіт за адресою: м. Київ, Радіальна, 5, було зруйновано частину пам’ятки національного значення «Земляні укріплення цитаделі з бастіонами Київської фортеці», – сказано в повідомленні Національної поліції.

Додамо, що руйнування історичної пам’ятки – це кримінальна стаття, що передбачає відповідальність – від великого штрафу до 3 років позбавлення волі.

Сам президент цю інформацію не коментує. Запити журналістів видання на ім’я Петра Порошенка і до Адміністрації президента залишились без відповіді.

Раніше Mind писав, що СБУ «зацікавили» 30 будмайданчиків у центрі столиці, роботи на яких ведуться без відповідних дозволів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті