«Ставлення, як до роботів»: Amazon звільняє працівників, якщо ті не встигають виконати план

Комп’ютерна система сканує обсяг опрацьованих кожним співробітником замовлень

фото pixabay.com

З серпня 2017 року по вересень 2018 року Amazon звільнила «сотні» співробітників в Балтиморському центрі виконання замовлень через невиконання виробничого плану. Про це пише The Verge, на яке посилається vc.ru.

В документах Amazon повідомляється, що за цей час було звільнено близько 300 чоловік із тих 2,5 тисяч, які тут працюють. Видання вказує, що компанія звільнила більше 10% штату тільки через недостатню ефективність.

Amazon управляє більш ніж 75 центрами обслуговування зі 125 тисячами співробітників. Виходить, що тисячі людей щороку втрачають роботу в компанії через те, що недостатньо швидко опрацьовують замовлення, зазначає The Verge.

Автоматизована система Amazon відстежує показники ефективності кожного окремого співробітника і «час бездіяльності» – якщо працівник занадто довго не сканує пакет, система автоматично створює попередження. В результаті співробітника можуть звільнити.

Деякі співробітники відмовляються від перерви, щоб сходити в туалет, боячись не встигнути виконати план, вказує The Verge. Критики Amazon відзначають, що компанія ставиться до співробітників, як до машин, і бачить тільки цифри.

В Amazon заявили, що загалом кількість звільнень за останні два роки скоротилося як на об'єкті в Балтіморі, так і на підприємствах Північної Америки. Інформації про кількість звільнень компанія не надала.

У грудні 2018 року робітники-іммігранти на підприємстві Amazon в Міннесоті організували протести проти Amazon. Вони стверджували, що компанія встановлює занадто високі вимоги до продуктивності, ставлячись до працівників як до роботів.

Нагадаємо, нещодавно Amazon кинув виклик Walmart підняти зарплату працівникам мінімум до $15 – у Walmart на це відреагували жорстко.

Раніше керівництво Amazon розкритикували за жадібність, оскільки зарплати працівникам вони підвищили, але бонуси відібрали.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS