Захворіло у світі
10,538,577
Померло у світі
512,689
Вилікувалось у світі
5,395,571
Захворіло в Україні
44,998
Померло в Україні
1,173
Вилікувалось в Україні
19,548
Amazon критикують за жадібність: зарплати працівникам підвищують, але бонуси відберуть

Amazon критикують за жадібність: зарплати працівникам підвищують, але бонуси відберуть

Керівництво Amazon звинувачують у намаганні нажитися на понаднормовій праці робітників

Amazon критикують за жадібність: зарплати працівникам підвищують, але бонуси відберуть
фото cnet.com

Американська компанія Amazon та її гендиректор Джефф Безос зазнали нищівної критики за те, що, підвищивши працівникам компанії зарплату до $15 за годину, вони натомість відібрали в них щорічну виплату бонусів. Таким чином очікуване збільшення доходів від підвищеної зарплати скоротиться,як мінімум, вдвічі, пише видання The Guardian.

За словами британської профспілки GMB, скасування системи щорічного дарування акцій і бонуси працівникам призведуть до того, що кожен з них втратить до $2000 на рік.

Amazon вже давно завоювала негативні відгуки про важкі умови праці на своїх складах: зазначалося, що робітники працюють понаднормово, а зарплату отримують мізерну.

Компанія зробила крок у напрямку покращення своєї репутації: на початку тижня було оголошено, що Amazon підняв зарплату своїм працівникам у США до $15 на годину – це найвища сума в країні. Наприклад, у Wallmart після підвищення зарплата складає $11 за годину.

Ініціативу Джеффа Безоса тепло привітали американські сенатори і навіть економічний радник президента Трампа Ларрі Кудлоу.

Однак, як зʼясувалося, разом із підвищенням зарплати в Amazon скасували систему фінансового заохочення для працівників.

Раніше кожен працівник складу отримував наприкінці року одну акцію Amazon вартістю $1961, а також одну додаткову акцію кожні 5 років роботи. При утриманні акції протягом двох років її можна перевести в готівку. Тепер же співробітникам Amazon стали більше платити, але позбавили грошових бонусів, на які багато з них розраховували.

За словами офіційного представника компанії, зарплата в $15 в годину «більш ніж компенсує» відмову від усіх бонусів за понаднормову працю.

Однак, на думку профспілки GMB, Amazon вчинила неправильно, не сказавши ні слова про скасування бонусів, оголошуючи про збільшення зарплати.

При цьому Джефф Безос на сьогодні є найбагатшою людиною світу зі статками понад $160 млрд/

«Якщо Джефф Безос – найбагатша людина на Землі – і дійсно хотів би підвищити зарплату і допомогти працівникам, то він мав зберегти бонуси і можливість отримувати акції», – сказав глава профспілки Тім Роуч.

Згідно з підрахунками Business Insider, Джефф Безос за одну годину заробляє близько $4,5 млн. Це в середньому в 157 разів перевищує середній прибуток працівника з Amazon, який за рік заробляє $28 466.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті