«Транснєфть» попросила найбільші російські нафтокомпанії знизити видобуток як мінімум на 900 тисяч тонн до 7 травня через проблеми з експлуатацією нафтопроводу «Дружба», які виникли після того, як у нього потрапила брудна нафта, пише Reuters, на яке посилається The Bell.
Ідеться про скорочення більше 1 млн барелів на добу – це 10% добового видобутку в Росії.
Зниження видобутку допоможе розвантажити сховища, які були заповнені за час простою «Дружби», стверджують джерела Reuters.
«Прохання «Транснєфти» свідчить про те, що проблема на трубопроводі справді серйозна. Скорочення видобутку неминуче», – зазначив один з покупців російської нафти.
«Транснєфть» обіцяла відновити роботу «Дружби» до 7 травня. «Якщо цього не відбудеться, проблеми стануть набагато глибшими», – каже інший покупець.
Аварія на нафтопроводі «Дружба» 20 квітня, в результаті якої в нафтопровід потрапили 5 млн тонн нафти, забрудненої хлорорганікою, змусила Росію припинити експорт по трубі через Білорусь і морем – через порт Усть-Луга. Чиста нафта почала надходити в Білорусь тільки 2 травня, майже через два тижні після аварії.
Країни, які залишилися без поставок російської нафти, переключилися на свої стратегічні запаси – наприклад, Польща використає 800 тисяч тонн нафти зі своїх резервів, щоб забезпечити роботу своїх НПЗ. До таких же дій вдалася і Чехія. У порту Усть-Луга покупці з Німеччини та Словаччини відмовляються приймати нафту «Сургутнафтогазу» через забруднення, незважаючи на знижки, пише Reuters.
«Транснефть» визнала проблеми з якістю сировини, а 30 травня президент РФ Путін викликав главу компанії Миколу Токарєва для пояснень. Той заявив, що аварія – результат «шахрайської схеми» неназваної приватної компанії.