Польща бере нафту зі стратегічних резервів через зупинку поставок брудної нафти з Росії

Польща бере нафту зі стратегічних резервів через зупинку поставок брудної нафти з Росії

Нафтопереробні заводи, незважаючи на збої в поставках, потребують сировини

Польща бере нафту зі стратегічних резервів через зупинку поставок брудної нафти з Росії
фото Shutterstock

Міністерство енергетики Польщі прийняло рішення взяти для використання 800 тисяч тонн нафти зі стратегічних запасів країни, щоб компенсувати припинення поставок цієї сировини з Росії. Днями Варшава призупинила транзит російської нафти через зниження її якості в трубопроводі «Дружба», передає Reuters з посиланням на повідомлення офіційного представника міністерства.

800 тисяч тонн нафти з резервів повинні забезпечити безперервність переробки на нормальному рівні, повідомила прес-секретар міністерства. 26 квітня було вирішено відкрити 500 000 тонн запасів, а 30 квітня – ще 300 000 тон.

«Обидва рішення були доведені до відома Єврокомісії та Міжнародного енергетичного агентства», – сказала прес-секретар, додавши, що міністерство продовжує стежити за ситуацією.

Два нафтопереробні заводи в Польщі – PKN Plock і Lotos – Gdansk – переробляють 33,4 млн і  10,8 млн тонн нафти на рік відповідно.

Раніше Lotos-Gdansk підтвердив, що вже використовує стратегічні запаси нафти в переробці.

Німеччина, Україна, Словаччина та інші країни призупинили імпорт нафти по трубопроводу «Дружба» минулого тижня після виявлення забруднень, які можуть пошкодити обладнання нафтопереробного заводу.

Польща призупинила транзит російської нафти 25 квітня. Варшава повідомила білоруську сторону, що нафтопереробні заводи в Польщі та Німеччині не можуть приймати нафту з такими показниками, з якими та надходила в пункт приймання поставок «Адамове». Після цього білоруська «Гомельтранснафта Дружба» повідомила російську сторону про припинення транзиту.

«Белнефтехим» повідомив про різке погіршення якості російської нафти 19 квітня. У білоруському концерні заявили, що в сировині перевищений вміст хлорорганічних сполук. «Переробка нафти такої якості може привести до порушення технологічних режимів роботи НПЗ», – заявила представник концерну.

Представник «Транснефти» Ігор Дьомін стверджував, що неякісна нафта потрапила в «Дружбу» через приватний «СамараТрансНефть-термінал» в Самарській області.

У Міненерго Росії заявили, що чиста нафта повинна надійти на НПЗ в Білорусі 2-3 травня. На сайті компанії «Гомельтранснафта Дружба» повідомлялося, що чиста нафта прибуде на білоруську територію не раніше вечора четверга, 2 травня. А на головну станцію компанії ця нафта надійде не раніше 4 травня.

Мыж тим експерти підрахували, що загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганіки, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України і Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті