Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов «Укрнафти» і заборонив Антимонопольному комітету (АМКУ) використання та поширення матеріалів досудового розслідування Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в межах антимонопольного розслідування щодо мережі АЗС «Приват». Про це пише enkorr із посиланням на рішення суду від 10 травня.
Згідно з ним, Антимонопольний комітет всупереч своєї компетенції отримав від НАБУ і розповсюдив серед відповідачів і невстановлених осіб, матеріали, які є таємницею досудового слідства. При цьому АМКУ отримало від НАБУ десятки копій протоколів обшуків в київських, кременчуцьких і львівських офісах групи «Приват» і документи на електронних носіях інформації.
Додамо, що перша справа НАБУ щодо «Укрнафти» відкрита 16 квітня 2015 року і стосується виведення коштів через нафтові аукціони. Друга справа від 28 квітня 2015 року стосується ухилення від сплати податків при операціях купівлі-продажу нафтопродуктів.
Зазначимо, що «Укрнафта» також просила суд зобов'язати АМКУ знищити отримані від НАБУ матеріали, але в цій частині позов не задовольнили.
Нагадаємо, в 2016 році АМКУ почав розслідування щодо зловживань з боку АЗС групи «Приват». Відповідачами у справі є 174 суб'єкта господарювання, серед яких – «Укрнафта». У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи «Приват» пропонується визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їй може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 рік, у разі «Укрнафти» – це 2,69 млрд грн.
Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесено до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» в спробах блокувати і затягнути розслідування.
Тоді він повідомив, що по одному з позовів компаній «Привату» суддя заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті. Всього було подано 24 позови з боку 10 підприємств в сім різних судів. На даний момент діє судова заборона на продовження розслідування.