«Укрнафта» звинуватила НАБУ в розголошенні комерційної і банківської таємниці

«Укрнафта» звинуватила НАБУ в розголошенні комерційної і банківської таємниці

Компанія вважає, що розголошення даних досудового розслідування може завдати їй шкоди на 3 млрд грн

«Укрнафта» звинуватила НАБУ в розголошенні комерційної і банківської таємниці
Фото: УНІАН

«Укрнафта» направила в Державне бюро розслідувань (ДБР) скаргу на детективів Національного антикорупційного бюро. Про це пише enkorr.

Компанія вважає, що розголошення НАБУ даних досудового розслідування може завдати їй шкоди на суму не менше 3,3 млрд грн. Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду Києва від 20 лютого.

«Розголошення посадовими особами НАБУ даних досудового розслідування, які, зокрема, містять комерційну і банківську таємницю «Укрнафти», персональну інформацію її посадових осіб, поширених вибірково і з упереджено інтерпретованим «обвинувачувальним нахилом», призвело до виникнення загрози заподіяння «Укрнафті» матеріальної шкоди, розмір якої складно визначити без проведення відповідної експертизи, але ця сума може становити понад 3,3 млрд грн», – випливає з ухвали суду.

Претензії «Укрнафти» полягають у тому, що НАБУ на прохання Антимонопольного комітету неправомірно надало наявну в нього інформацію для антимонопольного розслідування, проведеного стосовно мережі АЗС групи «Приват». Раніше адвокати «Укрнафти» зажадали від АМКУ ці матеріали знищити.

Скарга в ДБР була подана 22 січня адвокатом компанії В'ячеславом Бунечко. Раніше він представляв «Укрнафту» в суперечці з НАБУ з приводу 3 млрд грн передоплати за нафтопродукти компанії «Котлас», а також сам фігурував у розслідуванні Антикорупційного бюро з приводу виведення коштів з «Укрнафти».

25 січня ДБР відмовилося визнавати «Укрнафту» потерпілою від дій НАБУ, але в першій половині лютого інший адвокат «Укрнафти» Євген Кисельов подав скаргу до Шевченківського райсуду. 20 лютого цей суд зобов'язав слідчих ДБР вручити уповноваженому представнику компанії пам'ятку про процесуальні права та обов'язки потерпілого.

Нагадаємо: у 2016 році АМКУ почав розслідування щодо зловживань із боку АЗС групи «Приват». У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи «Приват» пропонують визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме в скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 рік. У разі «Укрнафти» – це приблизно 2,69 млрд грн.

Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесене до грудня 2018 року, але 13 листопада минулого року глава Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати й затягнути розслідування.

Всього було подано 24 позови з боку 10 підприємств у сім різних судів.

Раніше Mind писав, що «Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло