Росія відхилила запит Ірану на покупку зенітно-ракетних комплексів С-400, оскільки ця угода може загострити ситуацію на близькому Сході. Про це повідомляє Bloomberg, передає TRTWorld.
Джерело агентства зазначило, що у прийнятті рішення брав участь сам президент Владімір Путін.
Новина з’явилась після того, як в саудівському місті Мекка відбувся екстрений саміт арабських лідерів під час якого обговорювались питання нападу дронів на нафтові об’єкти Саудівської Аравії та атака на чотири судна поблизу ОАЕ, серед яких було два саудівських нафтових танкери.
В повідомленні Bloomberg зазначається, що реакція Росії відображає крихкий баланс сил в Перській затоці, де назріває протистояння між Тегераном, Вашингтоном і його союзниками.
США проводять так звану «кампанію з максимального тиску» санкцій проти Ірану з метою скорочення доходів країни від її нафтового сектора та решти видів економічної діяльності, намагаючись приборкати те, що вони вважають підривною політикою Тегерану в регіоні.
Зокрема у нападах на саудівські танкери та нафтові об’єкти США вважають винними Іран. Тегеран, своєю чергою, категорично заперечує свою причетність до цих інцидентів.
Між тим, США ввели у Перську затоку есмінці з крилатими ракетами «Томагавк», там уже перебуває авіаносна ударна група ВМС США, три десантні кораблі ВМС та стратегічні бомбардувальники та винищувачі.