Адміністрація морських портів (АМПУ) підтвердила відповідність міжнародним вимогам з морської безпеки 38 портових засобів, що більше ніж в 2 рази перевищує минулорічний показник, повідомляє прес-служба АМПУ.
Про це повідомив заступник голови АМПУ з морської та внутрішньої безпеки Сергій Гронський під час круглого столу Ukrainian Ports: Maritime Security Agenda, де обговорювали відповідність рівня безпеки українських морських портів міжнародним конвенціям.
«Зараз практично всі портові засоби, за винятком нещодавно створених, охоплені оцінками охорони, мають необхідну документацію і відповідають міжнародним нормам. У 2019-му ми плануємо провести аналогічну оцінку ще в чотирьох портах і привести у відповідність ще близько 20 портових засобів. Таким чином, рівень охоплення складе більше 90%, і це означає, що українські порти і термінали на високому рівні відповідають міжнародним нормам з безпеки», – прокоментував результати роботи Гронський.
Окремо учасники зустрічі обговорили питання залучення аутсорсингових охоронних компаній для посилення і підтримки режиму перебування в портах. Було відзначено, що таку практику успішно використовують у портах Антверпена, Роттердама, Гамбурга та Прибалтики. В Україні вона також впроваджена в декількох портах – в Ізмаїлі та Миколаєві.
«Перші результати реорганізації системи охорони показали економію коштів на рівні близько 5 млн грн на рік при збереженні якості охоронних послуг та підвищення рівня їх технічного оснащення. За прогнозами АМПУ, переведення на аутсорсинг охорони в Одеській та Іллічівській філіях АМПУ може забезпечити економію на рівні ще 14 млн грн», – йдеться у повідомленні.
Раніше АМПУ повідомляла, що інвестиційні проекти в Одеському порту на понад $250 млн мають бути завершені до кінця 2019 року. За цей час має бути завершене будівництво причалу та зернового комплексу.