Російський орган інтернет-цензури «Роскомнадзор» включив сервіс знайомств Tinder до списку компаній, які повинні ділитися даними своїх користувачів із ФСБ, передає CNBC.
Це означає, що ФСБ, головне російське агентство з безпеки, може отримати доступ до особистої інформації більш ніж 50 млн користувачів додатку в усьому світі – не тільки в Росії.
Tinder може відмовитися, як це зробили інші інтернет-компанії. Поки що адміністрація додатку не відповіла на запит про коментар.
«Роскомнадзор» формує реєстр організаторів інформації разом з органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, та органами держбезпеки з 2014 року. Зараз у списку понад 100 ресурсів, серед них – соціальна мережа «ВКонтакте», Telegram, Mail.ru, Rambler, Yandex.
При цьому Facebook, Twitter та Instagram у реєстрі немає. У лютому 2018 року «Роскомнадзор» склав адміністративний протокол на Twitter і Facebook за відмову надавати доступ до даних. Щоправда, покарання було не страшним: соцмережі оштрафували на 3 тисячі рублів кожну.
Кілька місяців тому, за даними РБК, ФСБ направила в «Яндекс» вимогу надати ключі для дешифрування даних користувачів сервісів «Яндекс.Пошта» і «Яндекс.Диск». Обидва співрозмовники РБК стверджують, що за минулий час «Яндекс» так і не надав в спецслужбу ключі, хоча за законом на це відводиться не більше 10 днів.
Раніше через відмову поділитися ключами за рішенням суду в Росії був заблокований месенджер Telegram.